עצוב: סבה וסבתה של ליטל מלניק ז”ל מאור עקיבא הניחו זר ורדים על מקום הרצח

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עצוב: סבה וסבתה של ליטל מלניק ז”ל מאור עקיבא הניחו זר ורדים על מקום הרצח

-

מגדלור-פיד ♋


רגע מצמרר ובעיקר עצוב היה היום בקרית מוצקין, במקום הירצחה של ליטל יעל מלניק ז”ל, בת ה-17 מאור עקיבא: לודמילה ובוגדן מלניק, סבתה וסבה של ליטל, הגיעו לתלולית הבור בו נרצחה והניחו זר ורדים אדומים. 

בצילום שפורסם ב-YNET נראים הסבא והסבתא עומדים בסמוך למקום בו נרצחה נכדתם. לודמילה ציינה: “הייתי חייבת להניח משהו לזכרה”.

בסוף השבוע הקרוב צפוי להתפרסם תחקיר בידיעות אחרונות, על בית החולים הפסיכיאטרי “מעלה הכרמל” בו היתה מאושפזת מלניק. בתחקיר נשאלת השאלה האם הרצח הנורא של ליטל-יעל מלניק יכול היה להימנע? “נערות שהיו מאושפזות יחד איתה מספרות: “אדוארד ידע שחסרה לי דמות אב והשתמש בזה. הוא גם הזכיר לי כל הזמן שנאנסתי””, פורסם לקראת פרסום התחקיר ביום שישי.

היום פורסם בתחנת הרדיו “כאן רשת ב'” כי רופא בכיר שעבד במוסד הפסיכיאטרי, בו טופלה מלניק, התריע לפני כשנתיים מפני העדר פיקוח על הנעשה במקום – אך פנייתו לא טופלה. בין אזהרותיו: ההתמחות במקום מתנהלת ללא פיקוח, איכות הטיפולים גרועה ביותר ובמקרים מסויימים מטפלים במאושפזים בנזעי חשמל – ללא הרדמה.

במשרד הבריאות מסרו בתגובה לדברים כי ועדה בדקה את הטענות של פרופ’ קריינין ואחריה המצב במקום “השתפר משמעותית”.

מלניק (במסגרת) ברקע בית החולים הפסיכיאטרי “מעלה הכרמל” בטירת כרמל

אתמול (שלישי) נערכה “ועידת החוסן הנפשי” של העיתון “ישראל היום” ושל ההסתדרות הרפואית בישראל במועדון הזאפה מידטאון שבתל אביב. מנכ”ל משרד הבריאות הפרופ’ נחמן אש התייחס לרצח ליטל מלניק ולמצב בתחום בריאות הנפש בישראל.

“אנחנו מתמודדים בתקופה זו עם עומסים גדולים במערכת בריאות הנפש, אנו רואים את ההשפעות של התקופה שעברנו, היא השפיעה על כולנו, חרדות, התבודדות, סכנות של פרנסה ומשפחות שהיו באי ודאות”, ציין אש.

“רואים את התופעה גם בבתי הספר, אני שומע על כך ממערכת החינוך ואנו צריכים להתמודד עם זה. לתחום בריאות הנפש התייחסנו לאורך התקופה אבל זו היתה טיפה בים, הגדלנו את הפעילות, יצרנו מענה טלפוני ו-12 אלף ישראלים השתמשו בשירות הזה שכלל גם שלושה מפגשים שנתנו קופות החולים.

“הגדלנו את היחס בתוך בתי החולים של בריאות הנפש למשבר הקורונה, והגדלנו את היחס בבתי הנוער. אנו כרגע מתחילים לתת מענה של מצוקות למבוגרים ולבני הנוער”.

“מנע ממנה לנשום ולצאת מהקבר”: קצורה מואשם שרצח את ליטל יעל מלניק בת ה-17 מאור עקיבא

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן