Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

עונש קל לבן 35 מפרדס חנה שגרם למותו ברשלנות של גבר בקלנועית בכביש 652

התאונה הקשה בין פרדס חנה לבנימינה בפברואר 2017

למעלה מ-7 שנים לאחר שגרם למותו ברשלנות של גבר, בן 63, בית משפט השלום לתעבורה בחדרה גזר לאחרונה את דינו של תושב פרדס חנה בן 35.

על פי גזר הדין, בתאריך 1.2.17 בשעה 09:00, או בסמוך לכך, נהג הנאשם ברכב סוזוקי בכביש 652 מכיוון דרום לצפון. בשול הימני בכיוון נסיעת הנאשם, נהג המנוח בקלנועית, כאשר הקלנועית בולטת במספר סנטימטרים לנתיב הימני בו נסע הנאשם; והנאשם, אשר נסע באמצע הנתיב אחריה, לא הבחין בקלנועית הנוסעת בשול הימני, ולא שמר על רווח ממנה, ועל אף שדה הראיה הפתוח, סטה ימינה לכיוון השול, והתנגש בעוצמה עם חזית ימין קדמית של רכבו בחלקה האחורי שמאלי של הקלנועית. כתוצאה מההתנגשות, נדחפה הקלנועית קדימה וימינה, ירדה מהכביש ופגעה בעץ; רכבו של הנאשם המשיך קדימה, התהפך על דופן שמאל ונעצר בנתיב הימני.

בעקבות התאונה נגרמו למנוח חבלות קשות מאוד בראש ובגפיים אשר גרמו למותו המיידי; וגם לנאשם נגרמו חבלות קלות והוא נזקק לבדיקה וטיפול בבית חולים. עוד נקבע, כי התאונה התרחשה בשל רשלנותו של הנאשם, אשר נהג ברכבו מבלי שנתן תשומת לב מספקת לדרך, סטה מנתיב נסיעתו לכיוון השול בו נסע המנוח, לא שמר על רווח מספיק מהקלנועית שנסעה לפניו, ופגע בה חזית באחור; ואלמלא אופן נהיגתו של הנאשם, לא הייתה נגרמת התאונה בה נחבל המנוח חבלות קשות מאוד אשר גרמו למותו במקום.

בטרם הטיעונים לעונש הופנה הנאשם לשירות המבחן. ביום 14.4.24 הוגש לתיק בית המשפט תסקיר מטעם שירות המבחן, המפרט בהרחבה את נסיבותיו האישיות המיוחדות, ובו המלצה להטלת עונש מאסר לתקופה שיוכל לרצותה בעבודות שירות, וצו מבחן.

בהסכמת הצדדים, בטרם הטיעונים לעונש הופנה הנאשם לממונה על עבודות השירות; וביום 15.5.24 הוגשה לתיק בית המשפט חוות דעת הממונה על עבודות שירות, על פיה הנאשם נמצא מתאים לעבודות שירות במגבלות.

הפרקליטות הפנתה לנסיבות התאונה, לתוצאותיה הטרגיות, ולאובדן שנגרם למשפחת המנוח; טענה כי דרגת הרשלנות של הנאשם היא רשלנות ברמה בינונית. במסגרת הטיעונים לעונש עתרה הפרקליטות להטיל על הנאשם 9 חודשי מאסר בעבודות שירות, תוך איזון ברכיב פסילה בין 8 ל-10 שנים, קנס ופיצוי למשפחת המנוח.

מנגד, הסנגור, עורך דינו של הנאשם, הפנה ללקיחת האחריות של הנאשם לאחר מתן הכרעת דין, כפי שעולה מהתסקיר; טען לרף רשלנות נמוך, בשל נסיעת הקלנועית במקום אסור ובליטתה לכביש הראשי; וכן הפנה לנסיבותיו האישיות החריגות של הנאשם, אשר נפצע קשה במהלך שירותו הצבאי, ומתמודד מאז עם פוסט טראומה. כמו כן, ציין הסנגור את העובדה כי הוא נעדר עבר פלילי והפנה לחלוף הזמן מאז התאונה, למאמציו של הנאשם לחיים רגילים, סיים לימודי מנהל עסקים, ונישא; וביקש לאפשר הליך שיקום בצו מבחן. הנאשם בדברו האחרון הביע צער וחרטה עמוקה, והצורך ברישיון לטיפולים ולסיוע למשפחה.

עוד עלה מגזר הדין כי הנאשם אוחז ברישיון נהיגה משנת 2010 ובעברו 5 הרשעות קודמות בעבירות מסוג ברירת משפט. כמו כן, בדיעבד מבין היטב שהינו אחראי לתוצאות הטראגיות של התאונה, ומקבל את הכרעת בית המשפט כי הוא אשם בתאונה; וציין כי חש רגשות אשם קשים וצער רב על מותו של המנוח, מתייסר על כך שהמנוח נפטר בגללו, ומבין היטב את השלכות התאונה גם על משפחת המנוח.

שירות המבחן המליץ לאמץ את הפן השיקומי. הפרקליטות הסכימה לקבלת המלצה זו ולחרוג מן הכלל לפיו יושתו במקרים של גרימת מוות בנהיגה רשלנית עונשי מאסר בפועל. לאור כך, השופטת עידית פלד גזרה על הנאשם שבעה חודשי עבודות שירות שאותם כבר החל לבצע בעיריית חדרה. כמו כן, הוטלו עליו מאסר על תנאי, פסילת רישיונו לשש שנים, לצד פסילת רישיון על תנאי ופיצוי של 15 אלף שקלים למשפחת המנוח וצו מבחן לשנה.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן