תושבים בעמק חפר מתווכחים - האם צריך לגבות כסף בכניסה לחוף בית ינאי? "המצב הפך בלתי נסבל"

חוף הים בבית ינאי מתמלא עד אפס מקום בשבתות ויש מי שקורא להחזיר את התשלום בכניסתו: "אוהלים, זבל ו-ונדליזם - זה בלתי נסבל", כתבה תושבת. אבל חלחק מהתושבים נגד: "צריך למצוא פתרונות אחרים"

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 25.5.19, 21:40

תושבים מעבירים ביקורת אודות המצב בחוף הים של בית ינאי בעמק חפר שליד חדרה. לדברי חלק מהתושבים, מאז שאין תשלום על הכניסה לחוף הוא מפוצץ וסובל מלכלוך ו-ונדליזם.

כבר בשעה 10:30 (ש’, 25.5) הודיעו ברשות הטבע והגנים כי עומס גדול מצוי בחוף בית ינאי והומלץ שלא להגיע לחוף.

[קראו גם >> החל מה- 1.6: אכיפה מסיבית בחופי הים – כולל קיסריה; בין האיסורים – הצבת אוהלים]

תושבת עמק חפר אמרה היום: “סערת הים נדחקה לסערת האדם המציף את חוף ינאי. 25/5 שבת 12:00 חוף ינאי נסגר מפאת עומס יתר, חנייה חינם לרועץ.

“שוכני אוהלים מרחבי הארץ מציפים את חלקו הצפוני והדרומי, איי זבל ופלסטיק מעטרים את סביבות האוהלים (יש בודדים השומרים על סביבה נקייה). ונדליזם ניכר בשירותים הציבוריים, למרות השתדלותם של עובדי הרט”ג לתחזוקה הולמת.  

צילום ארכיון

פה ושם שומעת בימי חול מתושבי עמק חפר המדירים רגליהם מהחוף בשבתות, כי אשכרה העסק הזה הפך בלתי נסבל. תוחזר המתכונת הקודמת, עטרה ליושנה, כניסה בתשלום/מנוי.

אבל לא כולם תמכו בהודעה של התושבת וכלל לא תמימי דעים לגבי גביית הכסף בכניסה לחוף. תושב כתב: “המצב היה אותו דבר מאז ומעולם בשבתות. זכותו של הציבור הלא אמיד להגיע לטבע בישראל בחופשיות. מספיק להתבכיין”.

תושבת אחרת כתבה: “יש פתרונות נוספים לרווחת התושבים של העמק: חינם רק לתושבי עמק חפר. כך נשמור על חופינו פחות עמוסים, יותר נקיים ועם הטבה שווה לתושבים”.

תושבת אחרת ציינה: “מה זה של עמק חפר..? לכולם מגיע להנות מהטבע. גם צריך לדעת לשמור עליו ועל החיים שבו. אכיפה זה הפתרון”.