אולי יעניין אותך

קורונה בשרון הצפוני: אור עקיבא הפכה לכתומה, 200 תלמידים בזכרון יעקב נשלחו לבידוד, מעל 200 חולים בחדרה

קורונה בשרון הצפוני: אור עקיבא הפכה לכתומה, 200 תלמידים בזכרון יעקב נשלחו לבידוד, מעל 200 חולים בחדרה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

קבינט הקורונה אישר אמש (רביעי) במשאל טלפוני את הצעת משרד הבריאות לעדכון רשימת הרשויות המקומיות בהתאם לתכנית הרמזור. החל מיום ראשון הקרוב, 3 בינואר, ביישובים החדשים שמוגדרים “ירוקים” ו”צהובים” יתקיימו לימודים גם בכיתות ה’-י”ב. ביישובים שיוגדרו “אדומים” ו”כתומים”, תלמידי כיתות אלה ילמדו מרחוק.

בין הערים המוגדרות ‘ירוקות’ ו’צהובות’ ובהן יתקיימו לימודים נמצאות כל הערים ויישובי סביבת חדרה. הרשימה: חדרה, אור עקיבא, פרדס חנה-כרכור, בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב וקיסריה.

על פי נתוני משרד הבריאות, 5,253 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (30.12), 96,835 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול. באזור שלנו, בחדרה יש נכון להבוקר 226 חולי קורונה (עיר צהובה), באור עקיבא ישנם 59 חולים (עיר כתומה), בפרדס חנה-כרכור ישנם 90 חולים (יישוב צהוב), בבנימינה-גבעת עדה ישנם 28 חולים (יישוב צהוב), בזכרון יעקב ישנם 34 חולים (יישוב ירוק) ובקיסריה יש פחות מ-15 (יישוב צהוב).

ובינתיים, אור עקיבא הספיקה הלילה לעבור לצבע הכתום. מטה הקורונה באור עקיבא דיווח אתמול כי “רשויות שיסווגו כירוק או כצהוב, יוכלו לקיים לימודים בכיתות ה’-י”ב, בעוד שרשות שתסווג ככתומה או אדומה לא תוכל לקיים לימודים במסגרות אלו. הפעילות של מסגרות חינוכיות בגיל הרך ובכיתות א’-ד’ תמשך בכל הארץ, ללא קשר לצבעי הרמזור, למעט אזורים שהוכרזו אזור מוגבל, בהם לא יתקיימו לימודים בבתי הספר היסודיים”.

ובזכרון יעקב, בבית הספר יעב”ץ במושבה התגלו 3 מקרים של מאומתי קורונה. בעקבות כך נכנסו לבידוד כתות א’, ג’-2 ו-ג’-3. מהמועצה נמסר כי “כיתות אלו עברו ללמידה מרחוק. אתמול, בעקבות גילוי של שני מאומתים נוספים נכנסו לבידוד יתר הכיתות מלבד שכבה ב’. בסה”כ כ-200 תלמידים נכנסו לבידוד ועברו למתכונת למידה מרחוק.

“בזכות שמירה על עקרון הקפסולות בבית הספר שכבה ב’ תמשיך בשגרת הלימודים ואנו מקווים שהאירוע לא ימשיך להתגלגל. הורים לילדים בבידוד שלהם אחים במסגרות נוספות כמו גני ילדים ו/או תיכון ממ”ד, מתבקשים להקפיד על הפרדה מלאה בין הילד המבודד לשאר האחים”. במושבה החל לפעול מתחם לבדיקות קורונה כפי שדיווחנו מוקדם יותר השבוע.

גם בחדרה החל לפעול מתחם הדרייב אין לבדיקות קורונה. הוא נפתח ברביעי, 30.12.20 בשעה 12:00 עד לשעה 19:00 וימשיך באותה המתכונת גם היום (חמישי). המתחם ממוקדם בחניון המערבי של הרכבת,  לא צריך הפניה ולא צריך לקבוע תור, רק להגיע ולהיבדק.

בבנימינה-גבעת עדה הודיעו הבוקר (ה’) כי בשל הסגר וההנחיות הספריות במושבות סגורות . “אין אפשרות לשאול ולהחזיר ספרים”, נמסר, “יש שתי קבוצת ווטסאפ שקטות להודעות בלבד – “עדכונים ספריית בנימינה”.

מגדלור-פיד ♋                                           

מכבי

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
זכרונית
זכרונית
31/12/2020 20:07

האם ידוע אם מתחם הבדק וסע בחדרה יפעל גם בתחילת שבוע הבא?
ו/או האם יפעלו מתחמים נוספים כאלו באיזור?

דילוג לתוכן