ישיבת מועצה של זכרון יעקב התקיימה בחוף ג’אסר כאות מחאה: “לא נאפשר הקמת מפרץ חיפה נוסף” 📹

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ישיבת מועצה של זכרון יעקב התקיימה בחוף ג’אסר כאות מחאה: “לא נאפשר הקמת מפרץ חיפה נוסף” 📹

-

מגדלור-פיד ♋

עוד במגדלור ניוז >>
 • פרסום ראשון ● ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי הורחק לתקופה נוספת מתפקידו
 • מגדלור ניוזים – עמוד העדכונים מכל האזור מסביב לשעון
 • רוצים לבדוק השבוע אם יש לכם קורונה? זו רשימת מתחמי הבדיקה ללא מרשם באיזור חדרה, אור עקיבא והמושבות
ישיבת מועצה מיוחדת זכרון יעקב בג’אסר. צילום: מועצת זכרון יעקב

“הגז הטבעי הינו ברכה למשק הישראלי אין על כך חולק. אך הרשויות המקומיות במרחב וזכרון יעקב בניהם, מחויבות לבריאות ואיכות החיים של תושביהם. לא נאפשר הקמת מפרץ חיפה נוסף”.

במילים אלו פתח ראש מועצת זכרון יעקב זיו דשא את ישיבת המליאה המיוחדת שהתקיימה נוכח התקדמות העבודות להקמת אסדת הגז לוויתן בקרבה לחוף והסכנות הבריאותיות והסביבתיות הצפויות בעקבות כך, עבור מאות אלפי תושבים, מהקריות ועד נתניה.

[ קראו גם >> מאבק הגז: חזית אחידה של שישה ראשי רשויות מכל האיזור ]

יושב ראש מועצת גיסר א-זרקא, מוראד עמאש, אמר בישיבה כי “כשביקשו ממני לקיים את המליאה שמחנו לעזור, אנחנו שותפים מלאים למאבק בהקמת אסדות הגז בקרבה לחוף. כולנו ביחד, יהודים וערבים, חייבים לשלב ידיים ולשמור על מה שנשאר מאוצרות הטבע.”

ישיבת המליאה, אשר התכנסה בעקבות הצעה לסדר של חבר מועצת זכרון יעקב, מאיר ליאני, הינה ישיבת מחאה בהשתתפות חברי מליאה זכרון יעקב ונציגים ממועצת ג’יסר א-זרקא, מועצת פרדס חנה, מועצה אזורית חוף הכרמל, עיריית נתניה, מועצה אזורית מגידו, עמק חפר ונציגי שומרי הבית. פורום מאוד רחב של רשויות ומטות אזרחיים הנאבקים ומאמינים שהמדינה טועה בנושא הזה ושניתן להרחיק את האסדה למיקום הנכון שלה, בלב ים.

קובי ציפר, סגן ראש מועצת חוף הכרמל, אמר כי: “אנחנו לא מצליחים להבין את גודל הדבר הזה והמשמעויות של תפוקה לאורך שניים ושלושה עשורים. אנו צריכים להמשיך ולהיאבק בזה והגיע הזמן שעוד רשויות יצטרפו למאבק.”

על אף שהגז הטבעי הוא אכן ברכה למשק האנרגיה הישראלי, במהלך שנות המאבק נגד הקמת האסדה בקרבת החוף, התעוררו מספר בעיות הנוגעות לחוקיות המהלך ולהיבטים הבריאותיים והסביבתיים אשר כלל לא נלקחו בחשבון. כדוגמת היתר הבניה שניתן ללא היתר פליטה, דוחות שפך בעלי נתונים לא מדויקים המשפיעים על התוצאות והעבודה כי החלופה להקמת האסדה “על פי הבאר” במרחק של 120 ק”מ מהחוף בכלל לא נבחנה כנדרש בהיבטי עלות – תועלת.

מאיר ליאני, חבר מועצת זכרון יעקב ויוזם הישיבה, סקר בפני האורחים והמשתתפים את המהלכים שנעשו בשנים האחרונות כנגד המחאה. עוד הוא אמר כי: “מי שמדמיין אסדה אחת פה על החוף צריך להיות בעל דמיון עשיר. הוא צריך לדמיין 16 מפלצות שיהרגו אותנו, את חלקנו יהרגו לאט ואת חלקנו מהר. המאבק הזה הוא על דמותה של החברה הישראלית, חיי האזרחים ושימור הסביבה במדינה כולה. ראוי לציין כי אנו, תושבי מישור החוף ותושבי זכרון יעקב בניהם, מברכים על גילוי מרבצי הגז במים הכלכליים של מדינת ישראל אך אנו מתנגדים בכל תוקף להקמת אסדות מזהמות בקרבת החוף אלא על פי הבאר בלבד.”

עוד אמר ראש מועצת זכרון יעקב, זיו דשא, כי: “גורמים רבים מנסים לצייר את המאבק הזה כמאבק NIMBY (Not In My Back Yard) אולם דבר זה רחוק מהמציאות. לכן התכנסנו כאן היום, כולנו, יהודים וערבים, מועצות מקומיות ואזוריות, כדי לזעוק את זעקתם של מאות אלפי תושבינו. אנו לא רוצים להעביר את האסדה לחוף אחר, לישוב אחר ולסכן את בריאותם של אזרחים אחרים, אנו רוצים להציב את מתקן הטיפול בגז בלב ים, שם היא לא תוכל לפגוע בבריאותם וביטחונם האישי של איש מאזרחי מדינת ישראל”.

50270cookie-checkישיבת מועצה של זכרון יעקב התקיימה בחוף ג’אסר כאות מחאה: “לא נאפשר הקמת מפרץ חיפה נוסף” 📹

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך

 


 

 

דילוג לתוכן