קיץ 2018: כל מה שאתם צריכים לדעת על חוף האקוודוקט בקיסריה

קיץ 2018: כל מה שאתם צריכים לדעת על חוף האקוודוקט בקיסריה

-

מגדלור-פיד ♋


במהלך השנים האחרונות הפך חוף האקוודוקט בקיסריה לחוף מרכזי, אליו מגיעים מכל רחבי האיזור. במקביל, המועצה האזורית חוף הכרמל המנהלת את החוף והחברה לפיתוח קיסריה שבשטחה נמצא החוף, הסדירו מספר נהלים המסדירים את המותר והאסור בחוף, וכן את שטחי החניה במתחם.

הנה מדריך “מגדלור ניוז” לחודש אוגוסט החם בשנה – רגע לפני שאתם מגיעים לחוף הים, כדי שתדעו מה מותר ומה אסור.

– האם החניה בתשלום? 

ישנו אזור חניה בתשלום וישנו אזור חניה ללא תשלום. החניון המרכזי של חוף האקוודוקט (בכניסה, נוסעים ישר), שייך למועצה האזורית חוף הכרמל. חניון זה הינו ללא תשלום.

לעומתו, החניון הצפוני (פניה ימינה בכניסה לחוף), הינו חניון בתשלום. שטח החניון שייך לחברה לפיתוח קיסריה. חניה זו פועלת בהתאם לרישיון עסק מטעם המועצה האזורית, ורשאית לגבות תשלום בגין החנייה בכל שעות היממה.

עם זאת, תושבי קיסריה, המועצה האזורית חוף הכרמל ואור עקיבא זכאים לחנייה חופשית ללא תשלום בשני החניונים.

צילום: איתי טטרו

 

– מדוע חלק מהחניה בתשלום? תושבים לא פנו לבית המשפט? 

בית המשפט העליון דחה בשנת 2015 את בקשת מועצה מקומית בנימינה- גבעת עדה, מועצה אזורית מנשה, עיריית אור עקיבא ומועצה מקומית פרדס חנה – כרכור למנוע את הפעלת החניון בתשלום בחוף הקשתות שבקיסריה ע”י החברה לפיתוח קיסריה.

השופט רון סוקול, מבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את העתירה וקבע כי החברה לפיתוח קיסריה רשאית להפעיל חניון בתשלום החל מיום 6.9.15. על פסק הדין של המחוזי הוגש ערעור לבית המשפט העליון שלא קיבל את הערר.  

 – והכניסה לחוף – חינם? 

הכניסה לחוף האקוודוקט הינה חופשית לכולם.

 – מה מותר ומה אסור לעשות בחוף? 

המועצה האזורית חוף הכרמל הציבה לפני מספר שבועות שלט חדש המתאר במדויק את כל האיסורים על חוף הים: חל איסור על נהיגה בשטח החוף; הבערת אש; הקמת אוהלים, מאהלים, ומבנים ניידים; שתיית אלכוהול; הפעלת מערכות הגברה; השלכת פסולת שלא במקומות המיועדים לכך.

במועצה האזורית מדגישים כי שטח החוף מצולם, וכל האיסורים הינם חלק מחוקי עזר עירוניים של המועצה. כל העובר על אחד מהאיסורים צפוי לקנס הנע בין מאות שקלים לאלפי שקלים.

 – מדוע החניה הדרומית (משמאל לשער הכניסה) סגורה במחסום? 

בחברה לפיתוח קיסריה מציינים כי בעבר שימש המתחם לצרכי חניית קרוואנים ורכבים לטווח ארוך שהיוו מטרד סביבתי. במטרה לנטרל את מפגעי הסביבה והבטיחות דאגה המנהלת לסגור את השטח לרכבים, כאשר מעבר הולכי הרגל מתאפשר בכל עת.

 – מה שודרג בחוף במהלך השנים האחרונות? 

פעילות מקיפה בפיתוח והנגשת חוף הקשתות בקיסריה שנעשתה ע”י החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף המועצה האזורית חוף כרמל תרמו לשימור ולשדרוג החוף הפסטורלי והסביבה. בין היתר, בוצע פרויקט הנגשה רחב היקף שבמסגרתו שופצו מתקני ההצלה והשירותים בחוף ושימור אמת המים העתיקה. בשלב זה אין היתר לפעילות מסחרית במתחם החוף.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

 


[fbcomments]

 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן