היועץ המשפטי של עיריית אור עקיבא אריאל ארונוביץ’ תובע אותה בעצמו בכ-180 אלף שקל: “מרגיש מושפל ומבוזה”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

היועץ המשפטי של עיריית אור עקיבא אריאל ארונוביץ’ תובע אותה בעצמו בכ-180 אלף שקל: “מרגיש מושפל ומבוזה”

-

מגדלור-פיד ♋

היועץ המשפטי תובע בעצמו את העירייה: היועמ”ש של עיריית אור עקיבא עו”ד אריאל ארונוביץ’ (42) הגיש תביעה לבית הדין לעבודה נגד עיריית אור עקיבא ומשרד הפנים בתחילת 2019 בגובה של 189,136 אלף שקלים, וזאת בגין אי תשלום חלק מהשכר המגיע לו במשך השנים.

ארונוביץ’ משמש מזה כ-20 שנה כיועץ משפטי ברשויות מקומיות וב-9 השנים האחרונות הוא היועץ המשפטי הבכיר של עיריית אור עקיבא. בכתב התביעה מתאר ארונוביץ’ כנגד העירייה כי “ייצגתי ואמשיך לייצג את מרשתי על הצד הטוב ביותר כדי לשמור על זכויותיה בתביעות שמוגשות נגדה על ידי חברי לעבודה….

“לא חשבתי שיום יגיע ובו אאלץ לפנות בעצמי לבית הדין נכבד זה בתביעה כנגדה כדי לראשונה לשמור על זכויותיי שלי, אבל למרבה הצער, לאחר שנים של המתנה בסבלנות ומשנוכחתי שבהידברות איני מתקדם לשום מקום ובתשובות שקיבלתי בעל פה לטענותיי המוצדקות – גם על דעת נציגים בכירים לא רק בעירייה אלא גם במשרד הפנים, אני רק נדחה בלך ושוב – כלו כל הקיצים מבחינתי….”.

בכתב התביעה, מתאר ארונוביץ’ את הליך היבחרו לתפקיד שלווה בקשיים (“יועצה המשפטי החיצוני הקודם של העירייה התנגד להחלפתו על ידי..”). בנוסף תאר עורך הדין כי בתחילה כלל לא נמצא לו חדר עבודה מה שאילץ לפנות את סגן ראש העיר בזמנו מחדרו. ארונוביץ’ ציין לטובה את מחלקתו בעירייה ואומר כי מדובר ב”לשכה משפטית מכובדת”.

 ארונוביץ’ טוען כי למרות ההערכה הרבה לה הוא וצוותו זוכים בעירייה, מצד העובדים, ראש העיר ומשרד הפנים, המשרד מונע מהעירייה לקדם אותו בשכר בהתאם למסלולו לקידום יועצים משפטיים. העו”ד טוען כי “זאת מאחר והעירייה לא מסוגלת לאזן את תקציבה ברצף יותר משנה אחת, מלווה ברצף על ידי חשבים מלווים…וקופצת מתוכנית הבראה אחת לאחרת….זאת בו בעוד הוא אינו מונע ובצדק מיתר העובדים בעירייה להתקדם בשכר בהתאם למסלולי הקידום הקבועים להם על פי רוב בהסכמים קיבוציים”.

ארונוביץ’ טוען כי אם היה יודע שכך המצב בטרם החל לעבוד – היה שוקל לחתום על חוזה אישי בהתאם להסכם קיבוצי של המשפטנים במגזר הציבורי.

למרות שהיה אמור להתקדם הוא אומר כי לא קודם מעולם…זאת “על אף התחייבויות משרד הפנים בחוזה האישי שלי…(ו)על אף שהעירייה ביקשה לקדם אותי, גם אם באיחור שנבע ממצבה הכלכלי…”.

ארונוביץ’ מוסיף וכותב בכתב התביעה כי הקש ששבר את גב הגמל היה כשנודע לו כי גם ב-2019 לא יובא שכרו לאישור והגדלה כפי שמצופה. “הרושם שאני מקבל הוא כי כולם רוצים לעזור לי ותומכים בטענותיי…אבל בשורה התחתונה – זו שבתלוש השכר – אין לכך כל ביטוי. אני מרגיש מושפל ומבוזה על כך שאני צריך לבקש, להשתדל ולהתחנן לקבל את המגיע לי בדין ובזכות ולא בחסד….האם זה מה שמגיע לי לבסוף?”.

בסיכומו של דבר כותב היועמ”ש כי “יוצא…שלא שולמו לי בסך הכל עד למועד כגשת התביעה…לא הפרשים לקרנות ולפני פיצויי הלנה, 189,136 אלף שקלים. אני מבקש מבית הדין הנכבד להורות לעירייה ולמשרד הפנים לשלם לי מיידית סכום זה בניכוי מיסים…”.

ארונוביץ’ אף מבקש מבית המשפט שיורה להעלות את שכרו מיידית ב-10%, לשלם לו הפרשי ריבית והצמדה ושכר טרחה.

גם עיריית אור עקיבא וגם משרד הפנים הגישו כתב הגנה בנושא ודיון ראשון כבר התקיים בתחילת חודש יוני האחרון. בסיום הדיון נקבע כי ארונוביץ’ יגיש כתב תביעה מתוקן בעקבות מידע חדש שהתווסף ואילו הנתבעות – העירייה ומשרד הפנים יגישו כתב הגנה חדש. התיק ימשיך לידון בבית המשפט האזורי לעבודה בחיפה.

 

50870cookie-checkהיועץ המשפטי של עיריית אור עקיבא אריאל ארונוביץ’ תובע אותה בעצמו בכ-180 אלף שקל: “מרגיש מושפל ומבוזה”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן