ב’הלל יפה’ ביקשו ממגדלור ניוז להסיר תמונת יולדת שהחלימה מקורונה ונשלחה לעיתונות – אבל בכל יתר האתרים התמונה ממשיכה להופיע 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ב’הלל יפה’ ביקשו ממגדלור ניוז להסיר תמונת יולדת שהחלימה מקורונה ונשלחה לעיתונות – אבל בכל יתר האתרים התמונה ממשיכה להופיע 

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

למה התקשרה אשת צוות דוברות בית החולים ‘הלל יפה’ ל-מגדלור ניוז וביקשה להוריד את תמונתה ושמה של יולדת מפרדס חנה שהחלימה מקורונה? זאת למרות ש-3 שעות קודם לכן שחררה את התמונה והשם במסגרת הודעה לעיתונות שנשלחה לכל כלי התקשורת?

ההודעה לעיתונות, תחת הכותרת – “שיפור ניכר במצבן של שתי היולדות שחלו בקורונה והיו במצב קשה – האחת תשוחרר לביתה בקרוב, השנייה בהכרה ומתקשרת עם הצוות במחלקה”, הופצה על ידי דוברת בית החולים דפנה נבו ביום ראשון שעבר (14.2) בשעה 13:27.

מגדלור ניוז היה בין הראשונים באזור לפרסם את האייטם שהופץ בפלטפורמות שלו, כאשר אחריו העלו את הידיעה כמעט כל האתרים המקומיים באזור וגם אתרים ארציים.

ההודעה לעיתונות של הלל יפה על היולדת (צילום מסך)

אז מה רבה הייתה הפתעתינו כאשר אשת צוות ממחלקת הדוברות של ‘הלל יפה’ חייגה למערכת וביקשה “להסיר את תמונת היולדת ושמה”. הסיבה הייתה כי “היולדת חזרה בה אחרי שקיבלה שיימינג וכל מיני הערות בפרדס חנה”. גם היולדת בעצמה שלחה מסר למגדלור ניוז – וביקשה להסיר את הידיעה או את שמה ותמונתה.

מבדיקה שערכנו עולה כי עד לרגע זה, 9 ימים לאחר מועד פרסום הידיעה המשמחת – בכלל האתרים מופיעה הידיעה המלאה עם תמונתה ושמה של היולדת מפרדס חנה. בהלל יפה ציינו בפנינו עוד באותו היום כי הדרישה המוזרה ניתנה רק ל’מגדלור ניוז’ ולא ליתר האתרים.

ואולם היום, בשיחה עם הלל יפה, נמסר לנו כי אותה הבקשה נשלחה לעוד אתרים אך כאמור, מבדיקה שלנו – אף אחד מהם לא הסיר את התמונה או השם של היולדת.

מבית החולים הלל יפה נמסר בתגובה: “מדובר ביולדת שהייתה במצב קשה מאוד והצוות בבית החולים הציל את חייה. ההודעה שיצאה, יצאה באישור היולדת ובתיאום עימה. הפניה אליכם הייתה עקב בקשתה הספציפית כי הפרסום באתרכם פגע בילדיה, למרות היותו בעל אופי חיובי. לציין כי בשיחה עימה הוסבר כי מדובר בפרסום חיובי. מכיוון שמדובר בפרסום שאושר בטרם בוצע, אין אנו יכולים להכריח מערכות להסיר כתבה, אלא לבקש. בקשתה להסרת הפרטים נעשתה גם למערכות אחרות”.

האייטם באתרי הסביבה השונים (צילום מסך)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן