ברגע האחרון: נמנעה שביתת הורים שתוכננה למחר בגן תדהר באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ברגע האחרון: נמנעה שביתת הורים שתוכננה למחר בגן תדהר באור עקיבא

-

ועד ההורים בגן הילדים הממלכתי-דתי “תדהר” באור עקיבא, הנמצא בשכונת היובל, תכנן לקיים מחר שביתה בת יממה אחת, כאות מחאה על הזנחה לדבריו, במספר נושאים הקשורים לבטיחות ולתחזוקת הגן. 

בוועד מציינים כי בחורף האחרון היו נזילות מהתקרה בתוך הגן, כך שבאחד המקרים הילדים נאלצו אף לפתוח מטריות ממש. במקרים אחרים, נאלצו הסייעות לגרוף מים מתוך הגן לאור שיפוע בעייתי, שגרם לכניסת מים לתוך המבנה. לטענת חברי הוועד, הבטחה להצבת גגון בכניסה לגן כמו גם טיפול בנזילות – לא הובילו לשינוי כבר מהשנה שעברה. 

מצילומים של מבנה הגן עולה כי ישנם ליקויים בשירותי הילדים וחלקם שבורים. בספרייה שבגן ישנה רטיבות בקירות שהובילה להיווצרות עובש. הנושא לא טופל.

במקביל, גופי תאורה בתקרת הגן נשארים כבויים ולא מטופלים. אחד הנושאים המרכזיים שהוביל למחאה בשבוע האחרון היה סבב הלחימה בדרום, ופתיחת המקלטים בערים שונות ברחבי הארץ. מסתבר כי בגן תדהר ישנו ממ”ד, אך זה עמוס בציוד והפך לשמש כמחסן. לממ”ד לא ניתן להכניס את הילדים אם חלילה יצטרכו להתפנות אליו באמצע יום לימודים.

בחצר הגן, מעירים בוועד על אבן שפה הסמוכה לארגז החול, שכבר הובילה לנפילות של ילדים ופציעתם. כשלב ביניים, פעל אגף ההנדסה בעירייה בכיסוי אבן השפה בחול, אולם בוועד לא מרוצים מהתוצאה כיוון שהסכנה הבטיחותית טרם חלפה. 

 

 

באגף החינוך בעיריית אור עקיבא נמסר היום כי כל הנושאים שהועלו על ידי ועד הגן זוכים לטיפול, בוצעה הזמנה של מחסן אשר ישמש כמחסן המרכזי של הגן יוביל לפינוי הממ”ד מהציוד. כמו כן, בעירייה מציינים כי אגף ההנדסה יטפל בימים הקרובים בליקויים, אם כי מדגישים כי בליקויים מסוימים ניתן יהיה לטפל רק בימי הקיץ, כאשר הילדים בחופשה.

“תכננו להשבית מחר את הגן ולצאת עם הילדים לבניין העירייה כדי למחות ולבקש כי כל הליקויים יתוקנו”, מציינים בוועד, “אולם החלטנו בשלב זה לתת הזדמנות נוספת על מנת שהעירייה תשכיל ותטפל בכל הליקויים. בגן יש ליקויים שלא זכו למענה מהשנה שעברה. מעל שנה חלפה, ושבענו מהבטחות. מדובר בבטיחות של הילדים שלנו”. 

• גילוי נאות: בתו של כותב הידיעה לומדת בגן “תדהר”

.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך