ברדק סיירת הביטחון בזכרון יעקב: התכתשות בין המועצה לתושבים סביב הדרישה להחזרתה

התושב תוקף את המועצה, ראש המועצה את האופוזיציה והאופוזיציה את ראש המועצה חזרה: פוסטים שפרסמו ראש המועצה זיו דשא, חברת המועצה צילה רשף ותושב המושבה יגאל הקר סביב סיירת הביטחון הציתו מחדש את הנושא תוך הטחת האשמות האחד בשני ב"עשייה של פוליטיקה קטנה על גב התושבים"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ברדק סיירת הביטחון בזכרון יעקב: התכתשות בין המועצה לתושבים סביב הדרישה להחזרתה

התושב תוקף את המועצה, ראש המועצה את האופוזיציה והאופוזיציה את ראש המועצה חזרה: פוסטים שפרסמו ראש המועצה זיו דשא, חברת המועצה צילה רשף ותושב המושבה יגאל הקר סביב סיירת הביטחון הציתו מחדש את הנושא תוך הטחת האשמות האחד בשני ב"עשייה של פוליטיקה קטנה על גב התושבים"

מגדלור-פיד ♋

ההתכתשות סביב החזרתה או אי החזרתה של סיירת הביטחון בזכרון יעקב עלתה בימים האחרונים מדרגה וברשתות החברתיות פרסם כל צד פוסטים התוקפים האחד את משנהו.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כי תושבים בזכרון יעקב דורשים מהמועצה להחזיר את פעילותה של סיירת הביטחון שפעלה בשנת 2020 וקודם לכן במושבה. מדובר בסיירת שדאגה לטפל בצרכי הביטחון האישי וסייעה בטיפול בעבירות בתחום הרכוש והרתעת העבריינים. “מאז שבוטלה סיירת הבטחון גדלה כמות הפריצות בצורה משמעותית”, טען תושב המושבה יגאל הקר, שפרסם עצומה חדשה לצורך השבת הסיירת.

מליאת מועצת זכרון יעקב שהתכנסה באמצע השבוע שעבר עסקה גם בעניין זה. חברת האופוזיציה, צילה רשף, שדרשה אף היא להשיב את פעילות הסיירת ללא גביית היטל מיוחד לצורך כך מתושבי המושבה ציינה בתום הישיבה כי “חברת סיור משולב תחזור לפעול בסוף חודש אפריל ללא גביית היטל שמירה מהתושב.

“משאבי המועצה קיימים: 6 פקחים, 5 שוטרים שהוקצו למועצה, 4 כלי רכב והתוצאה: 2 סיורים מאויישים בפקחים ברכבי פיקוח במהלך היום בשכונות, 1 סיור שוטר + פקח ברכב פיקוח בכלל המושבה היום. השינוי שאותו קבענו: העברת 180,000 ש״ח למחלקת פיקוח לטובת מימוש סיור לילה מאויש בפקח ושוטר.

“הצלחנו להביא לשולחן המועצה החלטה למימוש סיורי בטחון משולבים כולל בלילה וכל זאת ללא גביית תשלום מהתושב . הצעתנו הינה תוצאה של עבודת מטה מול גופי מטה כולל המשטרה. נמשיך לעסוק בעשיה ופחות בדיבורים”.

עם זאת, מבחינת ראש המועצה זיו דשא (בתמונה), הצעת האופוזיציה אינה לסיורי בטחון והפתרון הוא כן השבת היטל השמירה שנגבה. “ניכר שהצעתם של חברי וחברות האופוזיציה באה ליצר כותרות ולא פתרונות”, ציין דשא. “אין פתרונות קסם והניסיון לייצר “כאילו פתרון” תוך פגיעה בתקציבים קיימים נחוצים, אינה מקדמת דבר, נהפוכו.

“הפתרון הנכון הוא סיירת אבטחה יישובית כפי שפעלה, סיירת שסייעה בחיזוק תחושת הבטחון האישי, סיירת שהצילה חיים, סיירת שסייעה בהורדת עקומת ההתפרצויות. הדברים מגובים בעובדות מספריות. סיירת שעלות הפעלתה המוצעת תעמוד על כ-1.4 ₪ למ”ר לשנה, ולזכאי הנחת ארנונה ינתן אותו שיעור הנחה גם על תשלום זה”.

לטענת דשא, “הצעת האופוזיציה לא התבססה על בדיקה יסודית של נתוני בסיס כפי שעולה מהדברים מטה וכפי שעלה בישיבה. הצעה חפוזה זו באה בשל הלחץ הציבורי המופעל בימים האחרונים להחזרת סיירת הביטחון זאת לאור התגברות הפריצות וירידה בתחושת הביטחון האישי.

“הצעתם של חברי האופוזיציה לא הוצגה ולא נדונה עם גורמי המקצוע הרלוונטיים במועצה ומכאן אף לא הומלצה על ידי גורמי המקצוע. ניסיון הפעלה של מודל דומה בשנת 2016/2015 לא צלח. ההצעה של האופוזיציה כוללת שוטר.ת שיתלווה לפקח, בסיורים ליליים. ומכאן האבסורד, הצעה זו שבסיס קיומה הוא שת”פ עם המשטרה לא מוכרת למשטרה, לא מתואמת עם המשטרה ואין הקצאה לכ”א לנושא זה במשטרה”.

צילה רשף. צילום: פרטי, מהפייסבוק

עוד מציין דשא המקורות התקציבים אותם בחרה האופוזיציה לבטל תוך פגיעה בפעילות ולהסיטם לטובת הצעתם אינם אפשריים או חלקם כבר מומשו. “הפתרון המוצע על ידי האופוזיציה כלל אינו ישים בתנאים הקיימים, אין שוטר, והדבר דורש גיוס כ”א נוסף”, הוא הדגיש. “מכאן וכפי שאמרתי מתוך גילוי אחריות ובהתבסס על גורמי המקצוע במועצה ועל בסיס הצלחת הסיירת במגוון פעולות הפתרון הוא: הפעלת סיירת יישובית בהתאם למודל שפעל בהתבסס על הפעלת חוק העזר לשמירה וגביית הטל שמירה בשעור של עד 1.4 ₪ למ”ר לשנה”.

הקר, שדווקא תומך בהחזרת היטל השמירה, כתב לאחר ישיבת המועצה כי מצער, בעיניו, שחלק מחברי המועצה “עשו פוליטיקה קטנה על גב התושבים”: “התעלמו מיותר מאלף תושבים שחתמו על עצומה הדורשת החזרת סיירת הביטחון במתכונתה הקודמת. סיירת שלא רק הורידה משמעותית את כמות הפריצות אלא עסקה בהצלת חיים, בפיקוח ליד בתי הספר, בוונדליזם ועוד ועוד.

“אף אחד לא רוצה לשלם, גם אני לא, אבל תשלום של 20-25 ש”ח בחודש הוא נסבל לרובנו וזאת למען העלאת הבטחון האישי, בטח לאור כמות הפריצות ההולכת וגדלה. מציע שכל מי שביקש להחזיר את הסיירת שיפנה במייל/טלפון לחבר מועצה וידרוש את החזרת הסיירת. פוליטיקה קטנה לא על גבנו”.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
יוליש לליולש
יוליש לליולש
12/04/2021 06:52

המועצה תמיד מחפשת פתרונות קלים אך המועצה וראש המועצה ויחד אם קב”ט המועצה צריכים למצוא פתרון לעשות רשומות ברשתות חברתיות זה לא חכמה זה הכל קאלם פאדי המועצה צריכה לשוחח אם מג”ב ומשטרת ישראל לבחון דרכי פעולה נושא הפריצות והפשיעה בישוב הוא לא נושא חדש אך הוא החמיר האשמות הדדיות לא מועילות לאיש בעבר היה את משמר אזרחי בחסות משטרת ישראל על כן נכון יותר לגייס תושבים למשמר אזרחי שיינתן לן גם גב מבחינת החוק ויפה שעה אחת קודם

אולי יעניין אותך

 


דילוג לתוכן