תיעוד מיוחד של המשטרה: נחשפה מעבדה לייצור מטעני חבלה בצפון שיועדו לכל הארץ [🎥VOD]

תיעוד מיוחד של המשטרה: נחשפה מעבדה לייצור מטעני חבלה בצפון שיועדו לכל הארץ [🎥VOD]

-

מגדלור-פיד ♋

היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב”ל) בלהב 433 פתחה באמצע השבוע בחקירה גלויה לאחר חקירה סמויה וממושכת בחשד לייצור והכנה של מטעני חבלה וסחר באמצעי לחימה. במהלך הפעילות נתפסה מעבדת חבלה בדירה בצפון וכן נתפס ציוד רב המשמש להכנת מטענים.

 

משטרת ישראל עצרה אתמול בבוקר (ג’) 6 חשודים לחקירה באזהרה, בחשד לביצוע עבירות של ייצור, הכנה וסחר בנשק, קשירת קשר לעשות פשע, סחר בסם מסוכן וכן החזקת נכס חשוד כגנוב.

בעקבות מעצר החשודים ותפיסת המטענים סבורים במשטרה כי הצליחו לסכל סדרת אירועים של הפעלת מטעני חבלה במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ שנועדו לפגוע בנפש.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז חיפה שראשיתה לפני מספר חודשים בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה פלילית חמורה העוסקת בהפעלת מעבדת חבלה, הכנת מטעני חבלה רבי עוצמה וסחר באמל”ח.

על פי החשד, המעורבים כל אחד על פי חלקו עסקו לכאורה ברכישה וגניבה של ציוד ורכיבים המיועדים להכנה וייצור של מטעני חבלה וסחר בנשק שנועדו לפגוע באחרים בעקבות סכסוכים בנושאים שונים. במשטרה בודקים כעת האם מטענים שייוצרו על ידי מי מהמעורבים הופעלו בשנה האחרונה באירועים פליליים שונים וגרמו לפגיעות בנפש ולנזקים לרכוש.

 

עם מעצרם של החשודים בוצעו חיפושים בבתיהם במהלכם נתפסו לבנת חבלה, מערכות הפעלה, מאיצים, נפצים, מחסניות וכדורים לרובה M-16,  רימון הלם, רימון רסס, פתיל רועם וכן רכיבים נוספים המשמשים להכנת מטענים.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ולהארכת מעצר.

מהמשטרה נמסר: “משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בחפים מפשע ולהביא את מבצעי העבירה לדין”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן