אור עקיבא: אסון נמנע בליל שבת בעקבות שריפה ברחוב אהרון מגד

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: אסון נמנע בליל שבת בעקבות שריפה ברחוב אהרון מגד

-

מגדלור-פיד ♋

מימין: אורן פורקוש ומריק מורן, ביום שישי האחרון || צילום: מתוך הפייסבוק

עירנותם של המתנדבים במשמר שכונת היובל באור עקיבא, מנעה אסון: במהלך סיור שערכו אנשי המשמר ברחבי השכונה בלילה שבין שישי לשבת, זוהה עשן מאחד הבתים ברחוב אהרון מגד. המתנדבים הקפיצו כוחות כיבוי ומשטרה והתברר כי אין איש בבית אולם המטבח נשרף לגמרי ועלה חשש להתלקחות האש לבתים הסמוכים. על פי הערכה ראשונית, קצר בפלט שבת גרם לשריפה. 

אורן פורקוש, אחד המתנדבים שזיהה את העשן יחד עם מריק מורן, מספר כי “בתחילת המשמרת התחלנו לסייר בשכונה. כאשר התקרבנו לאיזור, הרחנו ריח חריף של שריפה, ביצענו חיפוש הן עם הניידת והן בהליכה רגלית. מספר צעירים שנכחו באיזור טענו שהריח קיים כחצי שעה לערך אך שיערו שמדובר על חבר’ה צעירים ששורפים דברים. המשכנו לחפש ולאתר את מקור הריח, עברנו עם פנסים על הבתים, עד שהבחנו בעשן שחור שיוצא מבין התריסים בקומה העליונה של אחד מצמודי הקרקע”.

פורקוש מספר עוד כי הוא וחברו ביצעו סריקה בשכונה, והחלו לדפוק על דלתות דיירי הבתים הסמוכים על מנת שייתפנו מבתיהם. “הבחנו כי בקומת המרתף שהתה משפחה, הורים ושלושה ילדים, שלא היו מודעים למתרחש קומה מעליהם.  הוצאנו אותם החוצה מהמבנה, דאגנו לסגור את ברז הגז הראשי ודאגנו למנוע חניית רכבים באיזור המבנה לצורך כניסה של כוחות הכיבוי. תוך זמן קצר הגיעו כוחות הכיבוי, מלווים במשטרה ואמבולנס, אשר לקחו שליטה, כיבו את האש. בהמשך הגיע גם נציג חברת חשמל אשר ניתק את זרם החשמל למבנה”. 

על פי גורמי האכיפה, אין חשד לפלילים והאירוע הסתיים ללא נפגעים. “עירנותם של המתנדבים, זיהוי מקור השריפה ופינוי הדיירים על ידי המתנדבים מנע שריפה של כל הבית”, סיכמו במשמר השכונה.

עוד מסרו המתנדבים כי “אירוע כזה ללא הגעה בזמן, זה ההבדל בין חיים ומוות במיוחד בשעת הלילה כשכולם ישנים. שאפו ענק למתנדבים מריק מורן ואורן פורקוש על גילוי העירנות ומניעת אסון כבד יותר. טוב שיש מתנדבים שמסיירים בשכונה. מתנדבי משמר שכונת היובל באור עקיבא מסיירים בשכונת היובל למען הביטחון האישי בשכונה. הפעילות במסגרת שיתופי הפעולה של תוכנית עיר ללא אלימות, עיריית אור עקיבא ומשטרת ישראל. 

מדוברות כבאות והצלה חדרה נמסר כי “בלילה שבין שישי לשבת התקבל בשעה 23:30 דיווח על שריפה, בבית דו קומתי ברחוב אהרון מגד באור עקיבא. מדובר בבית דו קומתי, ובמקום היתה בעירה במטבח, כאשר 2 צוותים בראשות מפקד המשמרת רב רשף אילן קודיש פעלו במקום. לא היו לכודים בדירה והאירוע הסתיים ללא נפגעים”. 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן