אולי יעניין אותך

חילוץ מורכב בנחל גלים בחוף הכרמל: 200 איש נתקעו שעות ללא מים בחום כבד

חילוץ מורכב בנחל גלים בחוף הכרמל: 200 איש נתקעו שעות ללא מים בחום כבד

יחידת החילוץ גליל-כרמל סיימה אחר הצהריים חילוץ ענק, מורכב ומשולב בנחל גלים שבשמורת הכרמל. מדובר בקבוצת מטיילים פנסיונרים של התעשייה האווירית בת 200 משתתפים, שטיילה בנחל גלים. הקבוצה הענקית נקלעה לחום הכבד ללא צידת מים מספקת. המטיילים הרבים החלו לסבול מתשישות ועלה חשד להתייבשות בקרב רבים מהם.

צוות גדול במיוחד של 20 מחלצים מיחידת החילוץ גליל-כרמל נכנס לשטח וחבר לקבוצה, צוות רפואי של היחידה העניק טיפול רפואי ראשוני למטיילים שנזקקו לו. בהמשך הקבוצה פונתה אל מחוץ לנחל.

בעיצומו של החילוץ הגיעה קריאה לאירוע חילוץ נוסף בנחל, בו מטיילת נחבלה ברגלה ולא יכלה להמשיך ללכת. גם מטיילת זו חולצה במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה. אמבולנס של מד”א פינה אותה לבית החולים כרמל, להמשך בדיקות וטיפול.

גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ מתאר את החילוץ: ״בשעה 14:00 קיבלנו קריאה לאירוע בנחל גלים שבו 200 מטיילים מבוגרים נמצאים בשטח, עם כמות קטנה מאוד של מים וחלקם תשושים מההליכה והחום. מתוך הבנה שהיום חם מאוד, מיעוט המים וגודל הקבוצה, החילוץ הוגדר כחילוץ דחוף. גייסנו במהרה מתנדבים רבים שנכנסו לשטח עם כמות גדולה של מים. לשמחתי רוב המטיילים היו במצב בריאותי טוב.

“מטיילת אחת היית באפיסת כוחות והיא פונתה מהשטח במסע אלונקות אל צוות מד”א שחיכה מחוץ לשמורה. כל יתר המטיילים חברו לאוטובוסים”.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן