הבשורה הבאה: האם רחוב הדקלים בפרדס חנה יהפוך לחד-סטרי?

תושבת פרדס חנה התנדבה לקבץ את הרחובות בהם נדרש שינוי עקב עומסי תנועה בעקבות גידול האוכלוסיה במושבה. בין התלונות: רחוב הדקלים ורחובות נוספים

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 17.6.19, 11:20

קצב הגדילה המואץ והשינויים התכופים בדמוגרפיה בפרדס חנה-כרכור, מאלצים את התושבים להיות יצירתיים. השבוע פרסמה תושבת המושבה הודעה ברשתות החברתיות כי היא מרכזת בעצמה נושא חשוב הקשור לכבישי המושבה – בשיתוף פעולה עם המועצה.

“אני מרכזת בהתנדבות למען הקהילה בשיתוף פעולה עם מועצת פרדס חנה כרכור, שמות של רחובות שהם דו-סטריים אבל בעצם יש שם מקום לנתיב אחד וכבר מסוכן”, ציינה התושבת מאיה.

התושבת ביקשה למעשה מהתושבים להירתם ולכתוב את שמות הרחובות בהן אין מקום לשני נתיבים וחייבים להפוך לחד-סטריים, שכן בפועל יש בהם בעיות קשות של מעבר ותנועת רכבים.

בין היתר, הועלתה בקשה להפוך את רחוב הדקלים, אחד העמוסים ביישוב, לחד-סיטרי, לפחות בחלקו. התושב ניסן ציין כי “הגיע הזמן להפוך את רחוב  הדקלים מקטע דרך המרחב מהכיכר עד הכיכר החדשה – מרכז תבורי לחד סיטרי. זה פשוט מסוכן ופקוק כל הזמן”.

עוד רחובות שהועלו היו רחוב הקשת, רחוב המצפור, רחוב מצדה, רחוב הגאון, רחוב תל צבי, רחוב נחמיה ועוד.

ואולם, למרות היוזמה היפה היו תושבים שדווקא כעסו עליה. “אני בהלם. התושבים עושים את העבודה”, כתבה תושבת, “איפה מחלקת הנדסה או כל מי שקשור לכך? שבוע הבא יחליטו שהתושבים יצאו לאסוף אשפה…אלוהים יעזור ליישוב. תושבים לוקחים לידיהם את התנהלות המועצה…”.