Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

מגדלור ניוז

ישיבת מועצת פרדס חנה-כרכור | 4.7.24 | חכימי: הביטחון האישי לא טוב, כל המחוז היה בביקור הבוקר

ישיבת מועצת פרדס חנה-כרכור התקיימה (4.7.24) כאשר במוקד עלה סעיף הצטרפות לאשכול רשויות מישור החוף. הישיבה הועברה בשידור חי במגדלור ניוז פרדס חנה-כרכור.

בתחילת הישיבה אמר דברי הספד ראש המועצה יוני חכימי לרס”ל יהודה גטו ז”ל שנהרג במלחמה השבוע.

עוד עדכן כי “בשבוע האחרון היה לנו מקרה רצח בפרדס חנה, אומנם לא שייך לעבריינים מפה אבל זה קרה פה. בעקבות האירעים הוצאתי מכתב למנכ”ל בדרישה לפתוח תחנת משטרה. כל המחוז במשטרה היה פה היום ואני מקווה שנהיה אנשי בשורות בתקופה הקרובה. בינתיים נגביר סיורי פקחים ושיטור קהילתי ונקבל גם סיוע מתחנת זכרון יעקב. אני מקווה שנחזיר את הביטחון האישי בהקדם, התחושה היא לא נעימה”.
יו”ר האופוזיציה הגר פרי יגור אמרה בהקשר זה כי “חשוב לשים לב למצבת כוח האדם בנושא השיטור העירוני. המשרד לביטחון לאומי התחייב בפנינו להגדלה – אבל זה לא קרה”.
חכימי הגיב: “אנחנו על 50% שיטור קהילתי וזה מפריע. דרשנו גם את זה. גם הגדלת כיתת הכוננות על הפרק”.

הסעיף הראשון לסדר בישיבה עסק בהצטרפות פרדס חנה כרכור לאשכול רשויות מישור החוף. ראש המועצה חכימי הודה לסגניו שהובילו יחד איתו את ההתקשרות עם האשכול. חכימי: “אשכול הרשויות הם אלונה, בנימינה, ג’סר, זכרון, פורדיס וחוף הכרמל. אנחנו מצטרפים אליהם. נבחן את הדברים לעומקם על מנת למקסם את ההתקשרות עם האשכול”. סגן ראש המועצה אביעד סיני: “הם מקדמים שלל נושאים. מכרזי פסולת, מכרזי בנייה של מוסדות ציבור, מחסן מיחזור וקיימות באזור תעשיה של משמרות ב-5 מיליון שקלים, קולות קוראים, תחבורה – תוכנית איזורית. האשכול פועל שנה וחצי ועכשיו מתחילים הדברים להתחבר. אנו נתעקש להוביל את האשכול הזה כמועצה הכי גדולה באשכול”.

סגן ראש המועצה אייל כגן אמר: “באשכול יש רשויות בחתך סוציו אקונומי גבוה של ‘2’, משמע – זה תורם לנו כאשכול 7 ונמוך בנושא קולות קרואים וכדומה. גם תיירות, סביבה וקיימות, פיתוח כלכלי וחברה וקהילה – אפשר להתפתח. אנחנו למעשה חברי דירקטוריון, היתרונות מהשקעה של 70 אלף שקלים בשנה – האם אדירים. זה כוח להתפתח למעלה – תיירות, תשתיות, תחבורה, קהילה ועוד”.
הגר פרי יגור: “יש כבר 8 אשכולות בארץ, זה לדעתי מהלך של משרד הפנים לאיחוד רשויות. חשוב שחברי המועצה ידעו את זה. בכל מקרה אפשר להיכנס ואפשר גם לצאת”. ההצבעה עברה כמעט פה אחד, כאשר יעקב צדקה הצביע נגד: “זה לא תורם דבר, משרד הפנים לא כזה בעד”, ציין.

אישור פרוטוקול החלטות ועדת שמות והנצחה.
בישיבת המועצה הובא לאישור פרוטוקול ועדת שמות האחרון, שטרם פורסם לתושבים. חבר המועצה נתנאל קסטן כעס: “לא קיבלתי זימון לישיבה האחרונה ולא נעשה שום מאמץ לאתר כתובת נכונה”. חכימי: “זה לא בסדר וזה יטופל”. חברי המועצה קיבלו את פרוטוקול ועדת השמות האחרונה. הפרוטוקול אושר ברוב קולות על ידי כל חברי המועצה.

מודעה

אישור העסקתה של קרן ז’אנו במשרת אמון כמנכ”לית המועצה ואישור שכרה כ-100%.
אל הישיבה הובא אישור המנכ”לית החדשה, קרן ז’אנו, שתנהל למעשה את העובדים לאחר 3 חודשים מעזיבתו של המנכ”ל הקודם אבינועם ארז. העסקתה אושרה פה אחד על ידי חברי המועצה.

בישיבה הובאו לאישור תקציבים בלתי רגילים (תב”רים) לפי הרשימה הבאה:
סלילת מדרכות בצפירה, החלוצים ולבונה – 2 מיליון שקלים הגדלה
תכנון ובינוי גני ילדים ברחוב אחדות
שיפוצי קיץ – הגדלה של מיליון ש”ח
שני מבנים יבילים ושני ממ”קים בבית ספר רימון
יביל בקידום נוער בבית ספר נועם
צביעת סימון ותמרור לרשות חניה (חוק עזר) – 500 אלף ש”ח
בינוי כיתות ביה”ס נועם
תוספת 12 כיתות בבית ספר חקלאי
קניית ערכות לסוכות אבלים
שדרוג צנרת מים
שדרוג צנרת ביוב
החלפת מדי מים
הצללות בגני שעשועים – מיליון שקלים
הקמת מתקני משחק + מתקני כושר – 2.2 מיליון ש”ח (הגדלה של 300 אלף ש”ח)
גינת כלבים – 180 אלף ש”ח הגדלה
עמדות לפינות מיחזור חדשות – 300 אלף ש”ח (60 אלף לתחנה, יתקיים שיתוף ציבור)
ריהוט רחובות וספסלים – הגדלה של 250 אלף ש”ח
בהצבעה על התב”רים הצביעו כל חברי המועצה בעד.

עדכון ראשון: 4 ביולי 2024 בשעה 17:55

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
1 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
11/07/2024 14:01

איך מר חכימי חושב לקבל תגבורת כוחות משטרה כאשר הוא מסרב לפנות לשר?

דילוג לתוכן