עצור שלישי בעקבות הקטטה החמורה בשכונת אורות באור עקיבא בה נדקרו אב ובנו

ע”ח, בן 22 מאור עקיבא, נעצר לפני יומיים בחשד שהיה מעורב בקטטה האלימה והדקירה של אב ובנו ברחוב הברוש באור עקיבא בשבוע שעבר (18.4). כזכור, מהחקירה הראשונית עלה כי פרצה קטטה במקום בין מספר מעורבים ככל הנראה בגלל סמים, במהלכה נדקר, תושב העיר בן 74, נפצע באורח אנוש, אדם אחר בן 36 באורח קשה ואדם נוסף בן 22 באורח קל (עפ״י גורמי רפואה) לאחר שהותקפו על ידי מספר חשודים ופונה למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.

פעולות חקירה מהירות של שוטרי תחנת חדרה הביאו תוך זמן קצר למעצרם שני חשודים תושבי חדרה – ל”י (בן 23) ול”ס (בן 21), בחשד למעורבותם באירוע. מעצרו של החשוד ל”ס הוארך ב-3 ימים לאחר תפיסתו.

כעת כאמור נעצר חשוד נוסף ושלישי במספר. בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט ב-23.4 נכתב כי הוא עזב את המקום עם חשודים נוספים, קשרו קשר לביצוע פשע לאחר האירוע וכי הוא שיבש לכאורה הליכי חקירה.

המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו ב-6 ימים. השופט אלכס אחטר קבע, כי הוא מוצא חשד סביר כי העבירות בוצעו על ידי החשוד. “חשד זה עמד לנגד היחידה החוקרת עוד מיום 18/4/22 מועד בו כאמור נחקר החשוד תחת אזהרה ושוחרר ולא התרשמתי שחומר החקירה הנוכחי שבגינו נעצר החשוד ביום 21/4/22 מגביר את החשד במידה המצדיקה את מעצרו”, קבע השופט.

קטטה באור עקיבא | צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה הנוכחית

“אדגיש, כי במסגרת האירוע מושא הליך זה שלפני נעצרו שני חשודים נוספים שמעצרם הוארך עד ליום 24/4/22 וביחס אליהם נקבע ע”י ביתה משפט במספר הארכות מעצר כי קים חשד שהתחזק כמובן נשקפת מהם מסוכנות המצדיקה את המשך מעצרם. ביחס לחשד זה שלפני, לא ניתן לקבוע שהמסוכנות הנלמדת מהעבירות בהם הוא נחשד לא ניתנת לאיון ע”י חלופה כלשהי נהפוכו, אני סבור שלאור הנתונים שהוצגו בפני…לא ניתן לאמוד את טיבן ביחס להליך הנוכחי שנותר בשלב זה לטובת החשוד במובן זה שיש לקבוע כי ניתן לשחררו בתנאים מגבילים כך שהפגיעה בחירותו תהיה מידתית ובאשר להליך הקונקרטי והיחידה תוכל להמשיך בחקירה.

על כן שחרר השופט את ס’ למעצר בית באור עקיבא והוא יהיה בפיקוח הוריו עד ל-26.4. כמו כן הפקיד החשוד והוריו 14 אלף שקל ערבות. “החשוד יתייצב להמשך חקירה ככל שיידרש”, ציין השופט.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן