ערב יום הזיכרון: תושב איים לפוצץ את השיחה של עמירם לוין באור עקיבא – הערב בוטל

אחרי שבוטל פעמיים בעקבות התנגדויות, תושבים מתנגדים לשיחה עם האלוף במיל' עמירם לוין גם בבית פרטי באור עקיבא ומאיימים שלא יאפשרו את קיום האירוע

לאחר ששיחה (הרצאה) של האלוף במיל’ עמירם לוין (תושב קיסריה) במסגרת אירוע ליום הזיכרון לחללי צה”ל ופעולות האיבה הערב (3.5) – בוטלה בבית הספר “רוטשילד” בעיר, החליטו מארגניה להעבירה לבית הספר ‘דרור’ הסמוך. ואולם כמו קודמתה – גם הודעה זו זכתה לתרעומת  וגם האירוע הזה בוטל. לאחר מכן – הודיעה חברת הגרעין התורני ‘הלל’ בעיר רחלי הומינר, כי השיחה תתקיים בביתה שבשכונת היובל. את המפגש והשיחה יזמו מההתחלה בגרעין “הלל” בשיתוף עיריית אור עקיבא ובית ספר רוטשילד – עד למחאות בנושא.

ואולם, הודעתה של הומינר גררה אף היא התנגדויות ואף איומים בפיצוץ האירוע, בלאגן שלם בעמוד הרשת החברתית שלה – עד ההודעה כי האירוע למעשה מבוטל. “ואייי ממש חכמולוגים ביום כזה להזמין אחד כזה שמדבר על מוסריות הצבא שלנו בעודו ובעברו היה מפקד גדול”, כתבה התושבת דליה. “תקראו מה כתב ותשמעו מה דעתו, בושה לכם. הייתי מבינה ומקבלת אם היו אנשים אחרים מזמינים אותו אבל הגרעין התורני? בושה וכלימה אני מתביישת בכם ומרכינה ראש בפני המשפחות השכולות”.

ההתכתבות ברשת הפייסבוק הבוקר:

תושב עיר אחר הגדיל וכתב: “תקשיבי לי גברת רחלי…אני נפצעתי כתוצאה ממלחמת לבנון השנייה ואיבדתי 15 חברים. אני אישית אומר לך שאני ועוד מלא אנשים לא ניתן לדבר הזה לקרות היום…אין לי מה להפסיד בחיים, גם ככה אני חיי כל יום עם החרא של ההלם והפוסט טראומה. אני וחברים שלי לא ניתן לכם את הבמה הזאת ביום הזיכרון, לא יקרה ולא יהיה בעיר אור עקיבא, לא יהיה אני נשבע לך בנשמות של החיילים האלו לא יהיה”.

לאחר מספר שעות הודיעו במשפחת הומינר: “ההרצאה הערב מבוטלת !! החלטה זאת לא נובעת מפחד מהפגנות או תקשורת. גם לא מהבנה שהוא לא האיש הנכון ביום הזה . אני באמת מאמין לאחר שיחה עם עמירם שאין לו קשר והוא לא תומך בדבר שיפגע בחיילי צה”ל. סיבת הביטול היא כי ראינו שההרצאה פוגעת באנשים. ובמקום לאחד את האנשים היא מייצרת כאוס ומחלוקת. דבר שלא מתאים ליום הזכרון. שוחחתי עם שחר אלקובי ארוכות. הבנתי כמה הוא כחייל עם כפוסט טראומה לוקח קשה את קיום ההרצאה. התלבטנו מאוד כי מה שיוצא שהכוחניות והאלימות ככביכול מנצחת ובעיני זו מסקנה מדאיגה. אנחנו מתנצלים מכל מי שתכנן להגיע. כוונתנו הייתה לטוב. הלוואי ונדע ימים מאוחדים יותר על אף ריבוי הדעות .בסוף כולנו עם אחד”.

עוד קודם לכן, כפי שפרסמנו ב’מגדלור ניוז’, הודיעה (2.5) מנהלת בית ספר “רוטשילד” עדי ישי, כי היא אינה מאשרת את ההרצאה בשטח בית הספר בטענה כי מדובר ב”הרצאה פוליטית”. ישי כתבה להורים הודעה ארוכה ובה ציינה: “חשוב לי לעדכנכם בהחלטה שהתקבלה אודות ההרצאה שתוכננה להתקיים בשטח בית הספר מחר בערב ובכך למעשה לתאם עמכם ציפיות. מדובר בהרצאה יזומה של אחת האמהות ושנקבעה בתום לב בספריית בית הספר. התיאום היה איתי באופן מלא וזאת מאחר שחשבתי שמדובר בפרויקט תמים להנצחת נופלים וזכרונם.

יש לציין כי על אף הביקורת שנשמעה בימים האחרונים, ישנם רבים שמצדדים בעד הגעתו של לוין, מפקד סיירת מטכ”ל, המשנה לראש המוסד לשעבר ואלוף פיקוד צפון במיל’ – ולו בשל הרצון לשוחח, להידבר ולהקשיב לגיבור ישראל, מי שלצד שמו עומדת פעילות ענפה בצה”ל, במלחמות ומבצעים, ומחוצה לו.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן