הפלונטר של ראש מועצת זכרון יעקב: האופוזיציה גדולה יותר מהקואליציה

ראש המועצה זיו דשא נאלץ להתמודד מול רוב של חברי מליאה שמתנגדים להצעות אותן הוא מעלה או מסכימות להצעות עליהן הוא מתנגד. דשא: "חברי אופוזיציה הם רוב במליאת המועצה. הם יכולים להעביר כל החלטה גם: "שהשמש תזרח מחר במערב""
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הפלונטר של ראש מועצת זכרון יעקב: האופוזיציה גדולה יותר מהקואליציה

ראש המועצה זיו דשא נאלץ להתמודד מול רוב של חברי מליאה שמתנגדים להצעות אותן הוא מעלה או מסכימות להצעות עליהן הוא מתנגד. דשא: "חברי אופוזיציה הם רוב במליאת המועצה. הם יכולים להעביר כל החלטה גם: "שהשמש תזרח מחר במערב""

מגדלור-פיד ♋

כלל ידוע הוא שכדי לתפקד על פי מטרות ראש רשות מוניציפאלית, עליו להרכיב קואליציה איתה יקדם הצעות לייעול עבודת המועצה והרשות המקומית. גם אם לא מורכבת קואליציה, ראש רשות יפעל כדי להשיג רוב ולקרב אליו את תומכיו.

אלא שבזכרון יעקב, המצב שונה לחלוטין: האופוזיציה, כלומר חברי המועצה המתנגדים לראש הרשות, הם הרוב. המשמעות: קושי בהעברת הצעות לסדר היום מטעמו של ראש המועצה זיו דשא.

דשא התבטא בעניין באריכות בסוף השבוע האחרון וציין כי “בדמוקרטיה הרוב קובע וזה ברור, כולל רוב של האופוזיציה. מאידך, החלטות המתקבלות אך נעשות ללא בדיקה מעמיקה, ללא הבנת כלל המשמעויות או החלטות המתערבות בעבודה השוטפת והמקצועית של מנהלי המחלקות ואינן עוסקות במדיניות, בסופן החלטות אלה פוגעות בציבור, חלקן אינן ניתנו למימוש כלל או למצער החלטות אינן חוקיות והן נפסלות לאחר קבלתן”.

זיו דשא. צילום ארכיון

דשא לא חוסך בביקורת על חברי האופוזיציה וטוען כי נכתבים אי דיוקים על ידי חבריה שמטעים את הציבור. הוא מביא את דוגמת סיירת הביטחון היישובית, ומציין כי חברי האופוזיציה לא נפגשו עם גורמים רלבנטיים בטרם הביאו את ההצעה לאישור.

“איזה עבודת מטה עשו בדיוק?”, תוהה דשא, ומציין את תהליך גיוס פקחים לטובת שיטור והפרוצדורה שיש לעבור. “בסופו של דבר האופוזיציה ‘ניצחה’ כאשר נאלצנו לעצור את פעילות הסיירת בשל חוסר מימון. העובדות מראות כי ברבעון ראשון 2020 מועד בו פעלה הסיירת היו 5 התפרצויות וברבעון ראשון 2021 מועד בו לא פעלה הסיירת היו כ-30 ארועי פריצה. נוכחות הסיירת היתה מהותית בנוכחות ליד מוסדות החינוך או בהגעה מהירה לארועי חירום. עוד נסיון לזרות חול בעיני הציבור”.

דשא סיכם במשפטים הבאים: “חברי אופוזיציה הם רוב במליאת המועצה. הם יכולים להעביר כל החלטה גם: “שהשמש תזרח מחר במערב”. כל החלטה שאינה וקית או לא ישימה דוגמת ההחלטות האחרונות לא ניתן יהיה לקיים ומאידך הן תובאנה לידיעת הציבור”.

צילה רשף

לפני כשבועיים התבטאה יו”ר האופוזיציה, חברת המועצה צילה רשף וציינה כי “במועצה מקומית זכרון יעקב מכהנים 13 חברי מועצה, 2 מתוכם מקבלים שכר, ראש מועצה וסגנו, וכל יתר 11 חברי המועצה עושים שליחות ציבורית זו בהתנדבות.

“נושאים בהם רשאים חברי מועצה לפעול הינם נושאי מדיניות (התווית מדיניות) ולא ניהול המועצה. ניהול ארגון המועצה (תוכנית עבודה, משאבים, כ״א וכו׳) הוא באחריות ראש המועצה וסגנו”.

“כלל חברי המועצה הינם נציגים שלכם הציבור, בחרתם כל אחד בבחירות דמוקרטיות. כל החלטה שמגיעה לשולחן המועצה מיוצגת ע״י חבר מועצה ומקבלת הסכמת רוב קולות או שלא! זוהי מהות הדמוקרטיה. כל החלטה שחברי מועצה מעלים לשולחן הדיונים היא תוצר של עבודת מטה, רצון ופניות הציבור ולכן תפקידם של חברי המועצה להיות הקול שלכם בשולחן המועצה”.

באשר לטענות בנוגע לסיירת הביטחון ציינה רשף כי “ראש המועצה ביטל את סיירת הבטחון ולא האופוזיציה”.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
יוליש לליולש
יוליש לליולש
11/05/2021 07:33

שהתושבים בחרו בראש המועצה וסיעתו רק בגלל יחסי ציבור ועלילות שווא כנגד עו”ד אלי אבוטבול ששימש ראש המועצה בוא נודה על האמת מהיום שאבוטבול התפטר מתקפידו פרויקטים רבים נעצרו מה מצפה זיו דשא וסיעתו שעל כל מהלך פוליטי כולם יגידו כן .. בשביל זה יש אופוזיציה שפועלת כחוק ועל כך מגיע לחברות ולחברי האופוזיציה ברכת כל הכבוד נכון שאת הגלגל הפוליטי לא ניתן להחזיר אחורה אך עדיין השאלה מה באמת הגרעון של המועצה המקומית זכרון ומה עושים כדאי לצמצם אותו גם תכנית שאושרה בהר זכרונה היא שערוריתית וחייבים להגיש ערעור לוועדה המחוזית ובמקביל לבג”צ עצם הרעיון שבא לידי ביטוי בשטח של הפיכת הישוב לעיר זו שערוריה בפני עצמה בקיצור זכרון לא ישוב או עיירת נופש אלא עיר שהולכת לכיוון של עיר ללא קשר לתשתיות הישנות שבה

אולי יעניין אותך

 


 

דילוג לתוכן