מבצע עלות השחר: ירי לעבר הדרום והשפלה, ראשי רשויות באזור חדרה קיימו הערכת מצב

ירי רקטות על מרכז הארץ: בעקבות מבצע "עלות השחר" שהחל אתמול (5.8) ירה (יום ו') ארגון הג'יהאד האיסלאמי בעזה רקטות לעבר עוטף עזה והערים בת ים וראשון לציון. הירי החל בשעה 21:00, במקביל להצהרה לתקשורת של ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ על התקדמות המבצע ומטרותיו. ירי הטילים נמשך לכל אורך הלילה הראשון.

ובינתיים, במועצת פרדס חנה-כרכור קיימו הערכת מצב. “נוכח מבצע “עלות השחר” והמצב הביטחוני בדרום ראש המועצה הגר פרי יגור, מ”מ ראש המועצה יואב קעטבי, מנכ”ל המועצה אבינועם ארז ומטה המועצה קיימו הערכת מצב עם גורמי פיקוד העורף. נכון לשעה זו, אין שינוי בהנחיות ההתגוננות באזורנו. חידוד הנחיות: שימו לב בהישמע אזעקת אמת, יש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף- “הכי מוגן שיש” ולשהות במרחב מוגן 10 דקות. מדובר בהנחיות מצילות חיים. מידע נוסף בנושא התגוננות נמצא באתר פיקוד העורף. בנוסף , מוקד 106 זמין עבורכם 24/7 לכל פנייה, דבר ועניין. מחזקים את תושבי הדרום ואת חיילי צה”ל שבחזית ומייחלים שהשקט יישוב במהרה”.

בעיריית חדרה אמרו כי “עקב המצב הביטחוני בדרום, עיריית חדרה נמצאת בקשר רציף עם פיקוד העורף. העיר ערוכה בעת הצורך לפתיחה מיידית של המקלטים הציבוריים במידה ונדרש לכך. נכון לשעה זו אין שינוי בהנחיות. מחזקים את תושבי הדרום, העוטף ואת כוחות הביטחון ומאחלים שהשקט ישוב במהרה”.

אהרון אזולאי, קב”ט מועצה אזורית אלונה שליד בנימינה מסר כי “אנו מאחלים הצלחה גדולה לכוחותינו ומחזקים את תושבי הדרום.  אין הנחיות מיוחדות לאזורנו. ככל שיהיו הוראות נעדכן עליהן אנחנו עומדים בקשר הדוק עם פיקוד העורף ונעדכן בהתאם. שבת שלום ובשורות טובות”.

ממועצה אזורית עמק חפר נמסר: “עמק חפר נמצא כרגע במצב של שגרה מלאה – אין הגבלות על קיום פעילויות חינוכיות, פעילויות במקומות העבודה, התקהלויות ושירותים. אנו ממליצים על הורדת אפליקציית פיקוד העורף בחנויות האפליקציות הסלולריות ומעקב אחר ההנחיות שמפרסם פיקוד העורף בכלי התקשורת. אנו נמשיך ונעדכן בכל שינוי. ליבנו עם תושבי הדרום ועם חיילי צה”ל, אנו מקווים כי השקט ישוב בהקדם לאזור כולו ומאחלים שבת שקטה ורגועה לכולנו”.

ובדרום, יותר מ-160 רקטות שוגרו עד כה (שבת, 11:00) כאשר  אדם נפצע קל באשכול. צה”ל: “ערוכים לשבוע של מבצע”. בצבא הוסיפו כי לא מתנהל כל משא ומתן על סיום הלחימה, והדגישו כי “אם נידרש – תייסיר ג’עברי לא יהיה המטרה האחרונה”. שיגור הרקטות לעוטף עזה נמשך כמעט ללא הפסקה, באשכול זוהתה נפילה ליד רפת – אך כיפת ברזל שומרת על 95% הצלחה. הבוקר: הרוג אחד לפחות בתקיפות צה”ל ברצועה, חוליית ג’יהאד סוכלה בדרך לירי מרגמות. גם חופי הים בראשל”צ נאסרו לרחצה.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן