הברווזים נחתו באור עקיבא 📷

מאת: איתי טטרו, 27.05.2019, 17:10

איפה תמצאו אותם, כמה הגיעו ובמה לא כדאי שתאכילו אותם? • מזמינים אותכם לגע-גע-גע

לא רק דגים: בפארק נוף ים שבאור עקיבא הגיעו לאחרונה ברווזים שהחלו לשחות בבריכת הדגים. בבריכה, שבה צמחיית מים ודגי זהב במגוון גדלים הצטרפו ארבעה ברווזים לפחות, המשתכשכים במים והפכו להיות אטרקציה לילדים ומשפחות המגיעים למקום. 

פארק נוף ים נמצאת בשכונת נוף ים, סמוך למחלף אור עקיבא, ומושך אליו מבקרים רבים במהלך השנה. הפארק הייחודי משתרע על שטח גדול ורחב וכולל מתקני כושר, מתקני משחקים ייחודיים למגוון גילאים, החל מהגיל הרך, וכן כולל גשרים ומרחב להליכה ורכיבה על אופניים. 

לאחרונה, החלו רבים לראות מקרוב את הברווזים ולהאכיל אותם. זו ההזדמנות לציין כי יש לנהוג במשנה זהירות באשר להאכלת הברווזים. המלצת וטרינרים ומטפלים בחיות היא לא להאכיל ברווזים ובעלי כסף בלחם, חטיפים, קרקרים, מזון מקולקל או שהעלה עובש אלא דווקא במאכלים אחרים הכוללים: אפונה משקית מופשרת כדוגמת סנפרוסט, תירס משקית מופשרת, חסה, ירקות, ענבים חתוכים לחצי או לרבעים אם הם גדולים, שיבולת שועל, זרעים, אורז מבושל או לא ואוכל מיוחד לציפורים מחנויות הטבע. “העיקר לשמור על כמות לא רבה מדי של אוכל שאתם מאכילים”, אומרים וטרינרים. 

הברווזים הם עופות מים שנמצאים רוב הזמן במים. הברווזים יכולים לשהות במים מתוקים או מלוחים. רבים מהם עופות נודדים שעוזבים מקומות קרים בחורף ושבים אליהם בקיץ. הברווזים מקננים הן על הקרקע והן על עצים.

ישנן שתי קבוצות (לא טקסונומיות) של ברווזים המתחלקים על פי הרגלי האכילה שלהם: ברווזים צוללים וברווזים משתכשכים. הברווזים הצוללים הם ברווזים הצוללים אל מתחת לפני המים וצדים או שולים את מזונם מתוך המים. לעומתם הברווזים המשתכשכים ניזונים ממזונות שצפים על פני המים תוך כדי שיט רגיל ולעיתים גם ניזונים ממזון יבשתי. אלו האחרונים אוכלים בעיקר מזון צמחי או רכיכות קטנות, אם כי חלק מהם יאכלו גם מאכלים גדולים יותר כמו דגים קטנים, חרקי מים ואפילו נבלות.