קרב גרסאות: במתנ”ס אור עקיבא והספריה העירונית תוכננה הפגנה, יו”ר ועד העובדים – “אין מחר הפגנה”

בקרב עובדים במתנ”ס אור עקיבא והספרייה העירונית בעיר, פורסמה הבוקר הודעה כי מתוכננת להיערך הפגנה מחר (שני, 24.5) בשעה 10:30 בבוקר מול בניין העירייה. אלא שכעבור זמן קצר הודיע יו”ר ועד העובדים, יוסי אבוחצירא: “זו הודעה חד צדדית. אין שום הפגנה המתוכננת מחר”. 

העובדים, שמוחים על המשכורות שלא קיבלו, מה שלמעשה השבית את פעילות המתנ”ס והספרייה, טוענים כי בעיר הפכו אותם ואת התושבים “לבני ערובה של הפוליטיקה המקומית”.

לאחר ישיבת המועצה בתחילת חודש מאי, בה תקף מ”מ ראש העירייה שמחה יוסיפוב את התנהלות מועצת המנהלים של המתנ”ס, טוענים כעת במתנ”ס כי המצב אליו הגיעו לא נובע מגחמה של ההנהלה אלא אולטימטום של רשם העמותות. כזכור, יוסיפוב טען כי ההצבעה להפוך לעמותה פרטית פגעה במתנ”ס בניגוד לבקשת העירייה – שכן עכשיו היא לא יכולה להעביר כסף לארגון מכיוון שהוא לא עמותה עירונית.

צפו: עימות קולני בין יוסיפוב לנקש בנושא המשכורות של עובדי מתנ”ס אור עקיבא – וסילוק המנהל מהישיבה [וידאו]

במתנ”ס כאמור – דוחים את הטענות ואומרים כי “לפי התקנון, כדי למנות חברי אספה, כמו שרצו בעירייה, וגם אם הם נציגי עירייה, צריך להגיש רשימה שמית ובקשה מסודרת – דבר שלא קרה בפועל למרות אמירותיו של מ”מ ראש העירייה”.

בנוסף טוענים במתנ”ס לגבי הכספים שהתקבלו בעירייה  – שאלה לא הועברו למתנ”ס למרות מה שנטען בישיבת המועצה, כאילו העירייה לא חייבת למתנ”ס כספים מהעבר.

כאמור, הבוקר פורסם כי ההפגנה צפויה להתקיים מחר בשעה 10:30 בבוקר, ברחבה שמול בניין העירייה בעיר, אלא שיו”ר ועד העובדים טוען כי מדובר בהחלטה חד צדדית שלא באה בשיתוף פעולה עם העובדים, ולכן אינה קיימת.

עדכון ראשון: 10:04

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן