דיווח: רוכשי דירות ב’מחיר למשתכן’ בזכרון יעקב יספגו עלייה של עשרות אלפי שקלים – זו הסיבה

“התייקרות חומרי הבנייה תגולגל למחיר למשתכן”: כך טוען האתר כלכליסט שמפרסם השבוע כי “משרד השיכון נסוג מהחלטת 2018 ויצמיד את מחיר הדירות למדד התשומות מחתימת החוזה, ולא מקבלת ההיתר. בזכרון יעקב יספגו רוכשים עלייה של עשרות אלפי שקלים”.

על פי הנכתב, “עד מרץ 2018 המחיר שהציע היזם עבור מ”ר בדירה מסובסדת (מחיר למשתכן) הוצמד למדד תשומות הבנייה כבר מרגע שהוא זכה בקרקע. אלא שבעקבות תלונות של זוכים, שחששו להתייקרות משמעותית של הדירה שקנו עד מועד קבלת המפתח, החליט שר האוצר דאז משה כחלון לשנות את סעיף חיוב המדד במכרזים, ולחייב את הרוכשים בהצמדה רק ממועד קבלת ההיתר, לעתים שנים אחרי שהחלו עבודות הפיתוח והיזם כבר עלה על הקרקע.

“כעת משרד השיכון נסוג מההחלטה ומאפשר להצמיד את המחיר כבר משלב חתימה על הסכם מול הדיירים, גם אם היתר הבנייה רחוק. בפרויקט בזכרון יעקב, הכולל 158 דירות מחיר למשתכן (מתוך 234 דירות בסך הכל) בשני מתחמים צמודים בשכונת פארק היין, איפשר משרד השיכון ליזם – חברת ברגר (לשעבר קידום), שבבעלות אברהם ביגר — לגבות את התוספת של התייקרות המדד כבר ממועד חתימת ההסכם עם הרוכשים בנובמבר 2020. מאז עלה מדד תשומות הבנייה ב־2.5%”.

לכתבה המלאה בכלכליסט

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן