מדד חוף נקי: חדרה קיבלה את הציון “מלוכלך” לחודש מאי

בסוף השבוע האחרון ציינו בעולם כולו את יום איכות הסביבה (5 ביוני 2021), ומחר (08/06) יצוין יום האוקיינוסים הבין-לאומי. ומה מצב החופים בישראל?

ממדד חוף נקי שערך המשרד להגנת הסביבה בסוף מאי 2021 עולה כי הפסולת בחופי ישראל נערמת ורמת הניקיון בחופים נמצאת בירידה.

75.4% מהחופים שנמדדו דורגו “נקיים” עד “נקיים מאוד”, לעומת 78% במדד הקודם. לפי המדד, הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלות ציון “נקי מאוד”) הן: חוף אשקלון, אשדוד, תל אביב יפו, ג’סר א-זרקא, גן רווה, הרצליה, טירת הכרמל, בת ים, עכו, מטה אשר. הרשות החופית היחידה בעלת ציון “מלוכלך” במדד זה היא חדרה. יש לציין כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות החופיות.

לכבוד יום האוקיינוסים הבין-לאומי שיצוין מחר (08/06) מתקיימת פעילות צלילת ניקיון בים התיכון בתאריכים 12-11 ביוני ו-19-18 ביוני 2021, בהובלת “משמר הים” של התאחדות הישראלית לצלילה, בשיתוף תוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים. השנה תתבצע באותה עת צלילת ניקיון לפינוי זפת בחופי חיפה, בעקבות אירוע זיהום הים בזפת בחודש פברואר 2021.

יום האוקיינוסים הוא הזדמנות להכיר טוב יותר את הים ואת תפקידו המרכזי בחיינו ואת האחריות של האנושות לשמור על הים ולהשתמש במשאביו באופן בר קיימא.

בכל מוקד מופעלת נקודת רישום והסברה שבה יקבלו הצוללים שנרשמו מראש לצלילה מכלי צלילה ומשקולות ויעברו תדריך בטיחות לצלילה והסבר מקצועי לגבי פסולת ימית ושמורות ימיות.

פרטים נוספים בדף הפייסבוק של “משמר הים.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן