האישה רצתה תשלום מזונות מאב ילדיה – ואז גילתה את הפרט הלא יאומן

החלטה תקדימית בביה"ד הרבני: דמי המזונות לשני ילדיו של האב, משתי נשים שונות - יופחתו, משום שלעולם עומד להגיע ילדו השלישי מאישה שלישית

האישה רצתה תשלום מזונות מאב ילדיה – ואז גילתה את הפרט הלא יאומן

החלטה תקדימית בביה"ד הרבני: דמי המזונות לשני ילדיו של האב, משתי נשים שונות - יופחתו, משום שלעולם עומד להגיע ילדו השלישי מאישה שלישית

מגדלור-פיד ♋

אב לשני ילדים, משתי נשים שונות, שפוטר לא מזמן מעבודתו – עתר לאחרונה לביה”ד הרבני, באמצעות עו”ד איריס צור, בבקשה להפחית את דמי המזונות אותם הוא משלם כעת לשני ילדיו, מפני שעומד להיוולד לו ילד שלישי – מאישה נוספת.
בתביעה טוענת עו”ד צור, כי עם היוולד ילדו השלישי, בעוד מספר חודשים, עתיד האב לשלם כ-6,000 שקלים בחודש דמי מזונות, בעוד שהכנסתו מדמי האבטלה נעה סביב סכום זה. משמעות הדבר היא שאם יוטלו עליו דמי המזונות בגובה שכרו, הוא עתיד להתמוטט כלכלית עד מהרה.
לדברי עו”ד צור, בתי הדין הרבניים ובתי המשפט למשפחה קובעים את גובה דמי המזונות על פי צרכי הילדים. צרכים אלה, כמובן, לא השתנו, ולא פחתו.
אך לדבריה, בשל השתנות נסיבות חייו של התובע, אשר איבד את מקור פרנסתו, ועומד כעת בפני לידת ילדו השלישי, שגם הוא יזדקק למזונות – החליט בית הדין הרבני לחרוג ממנהגו – וקבע כי דמי המזונות הקיימים לשתי נשותיו הקודמות של התובע יופחתו, על מנת לאפשר לו לשלם מזונות גם לילד זה.
לדברי עו”ד צור, העוסקת בדיני משפחה, גישור, צוואות וירושות והסכמי זוגיות וממון, בית הדין הרבני צפה פני עתיד בהחלטתו: אמנם אין זו אשמתם של שני ילדיו של התובע, כי עומד להצטרף אליהם אח מאם אחרת, וצרכיהם לא יפחתו כתוצאה מכך. חרף כך, הבינו הדיינים כי אם המשא הכלכלי על האב יכבד מדי, הוא עלול להתמוטט כלכלית, ואז אף אחד משלושת ילדיו, לא ייהנה יותר מדמי מזונותיו.
צלמת: מירי אנג’ל

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן