מה קורא? פרויקט ספריות הרחוב בחדרה תופס תאוצה

אחרי הצלחתן של ספריות הרחוב שהוצבו בגן קפלן ובבית הספר היסודי קפלן שבשכונת בית אליעזר הותיקה, ספריית רחוב נוספת הוצבה בשכונת הפארק | בקרוב יוצבו ספריות נוספות ברחבי העיר

בדיוק בזמן לחגיגת הספרים הגדולה של שבוע הספר העברי, עיריית חדרה מציבה ספריית רחוב שלישית במספרה, בגן לכיש שבשכונת הפארק. השירות החדש הוצב לאחרונה בגן קפלן ובבית הספר קפלן, ולאור הצלחתו הוא מתרחב משמעותית. בהנחיית ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, יוצבו ברחבי העיר עוד שלוש ספריות רחוב, בנוסף לשלושת הספריות שכבר נפתחו לרווחתם של התושבים. מדובר בספרייה מעוצבת עם ויטרינה להגנת הספרים שהיא מכילה. תושבים יכולים להביא לספריית הרחוב ספרים שסיימו לקרוא, ותושבים אחרים יכולים להשאיל ספרים לקריאה ולהוסיף אחרים כאוות נפשם.

את הפיילוט המבורך לרווחת תושבי העיר מוביל מ”מ ראש העיר ניר בן חיים, זאת כחלק ממדיניותו של ראש העיר צביקה גנדלמן לשיפור פני העיר והשכונות ולהנגשת ספרות ועידוד קריאה. במהלך סיור עבודה של השניים בשכונת הפארק, שכלל גם ביקור בספריית הרחוב החדשה, אמר ראש העיר גנדלמן כי “מדובר במיזם קהילתי ורלוונטי מתמיד, בעזרתו אפשר לחשוף ספרות גם לתושבים שאינם נוהגים להיכנס לספרייה העירונית, להנגיש ספרות, לעודד קריאה בכל הגילים ושימוש חוזר, וכן שמירה ולקיחת אחריות על המרחב הציבורי.”

בעקבות ההצלחה של המיזם, הן בגן קפלן, הגן הציבורי הגדול והמרכזי בשכונת בית אליעזר, המשמש תושבים רבים, והן בבית הספר היסודי קפלן, בו הספרייה שהוצבה תשמש ככלי חינוכי לקידום קריאה ולצמצום פערים, הנחה גנדלמן את ממלא מקומו בן חיים, המוביל את המיזם, להוסיף בשלב זה שלוש ספריות נוספות בשכונות נווה חיים, גבעת אולגה ועין הים.

צילום: עיריית חדרה

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן