אולי יעניין אותך

חברי מועצה פנו לראש העירייה: “באור עקיבא אין מאגר נתונים עדכני, ומשפחות נזקקות לא מקבלות תווי מזון”

חברי מועצה פנו לראש העירייה: “באור עקיבא אין מאגר נתונים עדכני, ומשפחות נזקקות לא מקבלות תווי מזון”

חברי מועצת העיר אור עקיבא, משה אבועזיז ואלי אנקונינה, פנו לאחרונה בשאילתא לממלא מקום ראש העיר אור עקיבא שמחה יוסיפוב, ובה הם מבקשים לשים על השולחן את נושא התמיכות במשפחות מוחלשות בעיר בעזרת תווי המזון.

לדבריהם, עיריית אור עקיבא לא צלחה בהעמדת מאגר נתונים עדכני לצורך קביעת הזכאות ולכן תושבים רבים, הזקוקים לתווים, לא קיבלו אותם.

“בפברואר האחרון הודיע משרד הפנים על חלוקת כרטיסי מזון לאוכלוסיות זכאיות שנפגעו כלכלית בעקבות משבר הקורונה, בשיתוף הרשויות המקומיות. תקציב המשרד שהוקצה לכך, בגובה של כ-700 מיליון שקלים, אמור לסייע לכמיליון איש. בהפעלת החלוקה באיזור אור עקיבא זכתה עמותת “פתחון לב”.

השניים מוסיפים כי משרד הפנים פרסם, כי הוא מעמיד מענק בתקופת הקורונה תחת הכותרת ‘תווי ביטחון תזונתי למשפחות מוחלשות’, כשהקריטריון לזכאות המענק היא הנחה בארנונה על פי מבחן הכנסה”, “הרשות, מצידה, על מנת שתושביה יזכו במענק, צריכה אך ורק להעביר נתונים עדכניים של רשימת מקבלי ההנחה ומספר נפשות לבית אב. דא עקא, שעיחריית אור עקיבא לא צלחה בהעמדת מאגר נתונים עדכני לצורך קביעת הזכאות, דבר שהביא לנזק כספי בלתי נתפס למשפחות נזקקות הנשענות על מענק זה .

“יודגש, כי לא מדובר בכספי רשות כלל, ועל הרשות מוטל אך ורק ‘לעשות מאמץ’ ולהעביר נתוני מערכת עדכניים לגורם הרלוונטי, על מנת שתושבי העיר יזכו למענק המגיע להם על פי כל דין”.

“למרות שהדברים הובאו לידיעת המועצה בישיבה מן המנין השנה, עד כה טרם נפתרה בעיה אנושית זו. אבקש למנות אדם מהעירייה שתפקידו לדאוג להעברת רשימות מסודרות למשרד הפנים כדי שיוכלו להעביר את תוי המזון לנזקקים”.

השניים מוסיפים במכתבם בשאילתא את הקריטריונים לקבלת תווי הביטחון, כפי שקבע משרד הפנים: “מי שמקבל הנחה בארנונה בשיעור של יותר מ-70 אחוז לפי מבחן הכנסה ואזרחים ותיקים המקבלים גמלת הבטחת הכנסה, בכפוף לנתונים הקיימים במחלקות הגבייה ברשויות המקומיות. כל אלה יהיו זכאים לתווים ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת, והתווים יגיעו לבתיהם באמצעות שליח. זאת בהינתן שברשות המקומית מעודכנים פרטי הכתובת של הזכאי והטלפון הנייד שברשותו. אם אין כתובת או טלפון נייד – יש לעדכן את הרשות המקומית בפרטים”.

ממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב, מסר כי “לאחר בדיקה שערכנו נתגלה כי הרבה מאוד כתובות וטלפונים של תושבים לא היו מעודכנים ולכן, טרם קיבלו את תלושי המזון. מטעם העירייה מונתה עובדת העירייה אלה אברמוב, אשר אחראית על הנושא, ומזה שבוע מעדכנת את הנתונים של התושבים. אלה הינה דוברת רוסית ועברית ומסייעת לתושבים לממש את הזכויות המגיעות להן במסגרת קבלת התלושים”.

 

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן