‘חסדי חדרה ישראל’: סיוע לכ-100 משפחות מעוטות יכולת מידי שבוע – “שלא תישאר משפחה אחת רעבה”

בעמותת “חסדי חדרה ישראל” מסכמים תקופה של פעילות עמוסה, עם הפנים לעתיד. העמותה, שנוסדה במהלך תקופת הקורונה, מסייעת מדי שבוע לכ-100 משפחות בחלוקת סלי מזון שבועיים, ומסייעת למשפחות רבות אחרות במגוון תחומי החיים.

זה החל כעוד יוזמה מקומית, שאיש לא שיער לאן תתפתח. יחד עם המשך התפשטות מגפת הקורונה, קריסת בעלי עסקים ומצב כלכלי קשה, החל איציק מלכה, יו”ר צעירי הליכוד בעיר חדרה ועובד העירייה, לקבל פניות רבות של תושבים לסיוע כלכלי. בתחילה היה מדובר במספר משפחות שקיבלו מענה ראשוני, ובהמשך התפתחה הפעילות לכדי עשרות סלי מזון שבועיים, המחולקים עד לבתי המשפחות בכל יום שישי, לקראת שבת. “אנחנו מחלקים סלי מזון מכובדים למשפחות, ורואים בעיניים את המצוקה הקשה” מספר לנו איציק מלכה. 

עם הקמת העמותה, מצא מלכה שותף לדרכו החדשה, סגן ראש העיר ויו”ר ש”ס חדרה בועז ביטון. “מצאנו אצלו אוזן קשבת, ומיד עם הקמת העמותה, הוא סייע בכל מה שהיינו צריכים” מספר מלכה בהתרגשות. 

למרות שחלוקת סלי המזון לבתי המשפחות, זו גולת הכותרת של העמותה, עם הרחבת הפעילות, החלו להגיע פניות נוספות רבות לסיוע במגוון מעגלי החיים. “אנשים מתקשרים, פונים אלינו דרך הרשת וכן מגיעים אלינו במגוון דרכים לסיוע בתשלום חשבונות חשמל, מטרנה, טיטולים, ציוד בסיסי ועוד, ואנו מנסים לעשות ככל שביכולתנו על מנת לסייע”, מספר מלכה בהתרגשות. 

במהלך הפעילות, נתקלו מנהלי העמותה בצרכים נוספים, כמו למשל חלוקת מאות חלות בכל יום שישי במתחם “הפיאצה” בעיר. אם תזדמנו למקום, תיווכחו בעשרות קרטונים, עמוסים בחלות טריות לשבת, וציבור תושבי העיר המגיע למקום להצטייד בחלה לשבת, חינם אין כסף. “אנו לא בודקים את אלו שלוקחים. מבחינתנו, כל מי שמרגיש שהוא נצרך יכול להגיע ולקחת חלה לשבת” מספרים בעמותה. בנוסף, מתקיימת חלוקה של חלות לישיבות בעיר, כאשר מאות חלות מוצאות את דרכן למספר מוסדות הזקוקות לכך. 

מנכ”ל העמותה, יו”ר צעירי הליכוד בעיר איציק מלכה: “הגענו למצב שבלי סיוע של העמותה, משפחות בעיר יקרסו כלכלית”.

סגן ראש העיר בועז ביטון: “כמי שפוגש בכל יום בעיניים את המצוקה הקשה, נפגש עם תושבים ושומע על מערך הסיוע, אני חייב לציין לשבח את יו”ר העמותה איציק מלכה, שנרתם בשמחה על מנת לעשות טוב למען תושבי העיר שלא על מנת לקבל פרס, ואני מאחל לו שימשיך להצליח ולסייע לעוד ועוד משפחות, כי הצלחתו היא הצלחתנו והצלחת תושבי העיר”. צילום: ש”ס חדרה


דילוג לתוכן