בדיקת מגדלור לקראת הקיץ: פארקים באור עקיבא ללא ציליות

מאת: איתי טטרו, 02.06.2019, 19:54

למרות שהקיץ החל, פארקים במספר אזורים ברחבי אור עקיבא נותרו עדיין ללא הצללות שיגנו על משפחות וילדים מהשמש • אם ל-3 ילדים: "כל שנה יש בעיה של צל. זה מרחיק אותנו ליישובים באיזור • העירייה: הוזמנו ציליות והן יותקנו בקרוב

הצללה שקרסה בשכונת היובל באור עקיבא בחורף האחרון || צילום ארכיון

הקיץ כבר ממש כאן, הטמפרטורות מטפסות, אנחנו חשים את הלחות היטב, ולקראת העונה החמה עולה כי באור עקיבא מספר של פארקים וגני משחקים ללא ציליות (פיסות בד מצלות). גני משחקים שאינם מוצלים גורמים לכך שמשפחות וילדים מרחיקים עצמם מהפארקים, ולא מאפשרים להישאר בהם לפרק זמן ממושך, לאור החום הכבד, ומתקני המשחקים שהופכים להיות לוהטים. 

בשכונת היובל בצפון העיר, בשדרת גני המשחקים בין רחוב הכרמל לרחוב הר סיני אין ציליות בשני מתקני המשחקים. בשכונה ישנו פארק ברחוב חיים הזז שגם הוא אינו מוצל. 

עוד עולה כי בשכונת שז”ר, מאחורי הבניינים 814 ,817, מול הכביש, ישנם מתקנים ללא ציליה. כך גם בשכונת בגני אור, בסוף רחוב הפלמ”ח ליד גן רון, ישנה גינה גינה שאיננה מוצלת. בפארק ביאליק יש ציליה שנפלה לאחרונה. בשכונת בן גוריון, ישנו גן משחקים עם מגלשה אחת בלבד, שאינו מוצל. 

“מדי שנה אנו סובלים מהעניין הזה”, מציינת מ’, אם לשלושה ילדים המתגוררת בשכונת היובל. “בשנים קודמות, העירייה היתה מתקינה את הציליות רקע לפני שהקיץ נגמר, אחרי שכבר עברנו את העונה. היו מקרים שהותקנו ציליות שהתפרקו, אבל מה שתמיד מפריע לי הוא שבכמה פארקים בעיר, כל שנה, תהיה בעיה של צל. זה מרחיק אותנו. אנחנו נאלצים לבחור פארקים רחובים מהבית או לנסוע ליישובים אחרים באיזור”. 

 

בחודש מרץ האחרון, במהלך ישיבת מועצת העיר, העלה את נושא ההצללות בפארקים חבר מועצת העיר רמי ראובן. במהלך הישיבה הוא טען כי בעיית ההצללות עולה מדי שנה, חלק מההצללות עפו במהלך החורף האחרון, ובחלק מהפארקים יש סכנה בטיחותית כתוצאה מעמודים שאינם מצליחים לשאת את ההצללות בבטיחות. 

מעיריית אור עקיבא נמסר היום בתגובה כי “ציליות חדשות הוזמנו ובקרוב יורכבו בגנים הציבוריים”.

.