צפו בתמונות המרהיבות מחופי האזור במסגרת מחקר ביולוגי על המדוזות [📷]

המדוזות כבר כאן ונחילים שלהן נצפו בדרך לישראל בשבועיים האחרונים. באוניברסיטת חיפה ממשיכים לחקור את היצורים הג'ליים ולספק תמונות מרהיבות

צפו בתמונות המרהיבות מחופי האזור במסגרת מחקר ביולוגי על המדוזות [📷]

המדוזות כבר כאן ונחילים שלהן נצפו בדרך לישראל בשבועיים האחרונים. באוניברסיטת חיפה ממשיכים לחקור את היצורים הג'ליים ולספק תמונות מרהיבות

מגדלור-פיד ♋

במסגרת מחקר שמטרתו להבין את תהליכי הבקרה הביולוגיים והפיזיקאליים על החיים והמוות של המדוזות בים התיכון, צולמו, מהים ומהאוויר, נחיל מדוזות ענקי בחופי מפרץ חיפה והאזור.

המחקר בוצע באמצעות צוללנים, רחפנים, “מיני צוללות” בלתי מאוישות ואפילו מטוס קל, שמנסים כולם לעקוב אחר נדידת נחילי הענק.

במקביל, בניסויי מעבדה מנסים החוקרים לזהות שינויים בבריאות המדוזות כדי להבין מה גורם לנחילים להיעלם. “זהו מחקר רב-תחומי ייחודי, שמבוצע בתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה, המרכז הישראלי לחקר הים התיכון ובית הספר למדעי הים ע”ש צ’רני באוניברסיטת חיפה”, הסביר ד”ר דניאל שר, שמרכז את הפרויקט יחד עם ד”ר תמר לוטן, ד”ר יואב להן ותלמידת המחקר נוגה ברק מאוניברסיטת חיפה.

צפו בתמונות מהתיעוד המיוחד (צילומים: חגי נתיב, בית הספר למדעי הים ע”ש צ’רני, אוניברסיטת חיפה)

על-פי ההערכות, מאות אלפים של מדוזות צפויות להגיע לחופי ישראל כבר בשבועות הקרובים. כך טוען דור אדליסט, אקולוג ימי מאוניברסיטת חיפה ומייסד האתר “מדוזות בע”מ” שנבנה בשיתוף האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה. צפו כאן במפת המדוזות.
קראו גם >>
מה מצב המדוזות? העונה הצורבת כבר כאן במכמורת, חדרה, שדות ים, ג’סר וחוף הכרמל
מפחיד: עשרות של מדוזות בים שליד קיסריה ושדות ים [רחבי הרשת][VOD🎥]
המדוזות כבר כאן: נחיל גדול של מדוזות מגיע לישראל וגם לחופי קיסריה, שדות ים, חוף הכרמל וחדרה (VOD 📹)
הקרב על האסי – גרסת חוף הכרמל: האם הגבייה באזור הכניסה למועדון השיט בשדות ים תיפסק?

.

.

.

“עד כה הציבור דיווח לנו על תצפיות של מדוזות ברוב חופי ישראל”, אמר אדליסט לאתר ynet לפני כשבועיים. “בימים הקרובים אני מניח שהחופים כבר יתמלאו במדוזות. זה נראה כמו נחיל טיפוסי של מאות אלפי מדוזות עד מיליונים”. כמו כן, נראה כי המדוזות ישהו באזורנו כשישה שבועות. אדליסט הוסיף: “בממוצע הן נמצאות פה עד השבוע הראשון של אוגוסט כי אז המים מתחממים מדי והזרמים מוציאים אותן צפונה”.

.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן