לאור העלייה בתחלואה בקורונה באור עקיבא: מחר (שני) יתקיים מבצע בדיקות בעיר

לאחר שבסוף שבוע חלה מגמת עלייה מדאיגה בהידבקות בנגיף קורונה באור עקיבא, מחר (שני) צפויה להגיע לעיר ניידת בדיקות של פיקוד העורף, בבית הספר הממלכתי דתי “רבי עקיבא”, בו שוהים בבידוד תלמידים רבים.

בסוף השבוע נתגלה כי משפחה שלמה בת 8 נפשות נדבקה בנגיף ואחרים עוד נדבקו קודם לכן. כתוצאה מההדבקה, נכנסו 2 קבוצות תלמידים בבית ספר “רבי עקיבא” ובגן הילדים בבית הספר לבידוד. טרם ידוע מספר מדויק של תלמידים והנושא נבדק גם בשעה זו.

מבית הספר נמסר כי “מחר 12/7/21 נקיים באולם הספורט בביה”ס רבי עקיבא בדיקות קורונה על פי המועדים הללו: בין השעות 12:00 ועד לשעה 16:00 – מבודדים בלבד. בין השעות 16:00 ועד לשעה 20:00 – הציבור הרחב.

“אנו ממליצים לציבור הרחב לבוא ולהיבדק, אין חובת בידוד אחרי הבדיקה אלה רק לאחר תשובה חיובית לקורונה. אנו מבקשים מאלה שאינם מחויבים בבידוד לא להגיע בשעות שנקבעו למבודדים”.

כאמור, רגע לפני שבת, נודע כי 8 בני משפחה אחת נדבקו בנגיף וכל מי שבא עמה במגע נדרש להיכנס לבידוד. נודע כי הבוגרים במשפחה מחוסנים לנגיף. עם זאת, עולה החשד כי ישנם תלמידים שבני משפחותיהם לא דיווחו על הידבקות בנגיף, נושא שנבדק ברגעים אלו.

באתר האינטרנט המספק תמונת המצב של משרד הבריאות, העוקב אחר נתוני הקורונה, העדכון האחרון בוצע אמש (שישי) בשעה 17:30, לפני שהוזנו נתוני ההדבקה החדשים. באתר מצוינת אור עקיבא בצבע ירוק, עם מדד 1.8 ברמזור (ירוק) ותחלואה של פחות מ-15 מאומתים לנגיף.

גם ועד ההורים בגנים העירוני פרסם הודעה עם רענון של ההנחיות בעקבות התחלואה החדשה. “על פי הנחיות משרד הבריאות, כל מי שבא במגע עם חולה מאומת, קיימת עליו חובת בידוד של 14 יום החל מתאריך החשיפה האחרון. בנוסף, על כל מי שקיבל הודעה על הצורך בכניסה לבידוד או נכנס לבידוד לאחר מגע עם חולה מאומת, למלא טופס דיווח עצמי על כניסה לבידוד, מקוון, בקישור הבא. 

“נדרש לבצע בדיקה ביום הכניסה לבידוד ולטובת קיצור הבידוד ל- 10 ימים, יש לבצע בדיקה גם ביום ה-9. ילד החוזר מבידוד מקוצר צריך להצטייד בהודעה מתאימה ממשרד הבריאות המאפשרת לו לצאת מהבידוד (בעקבות שתי תוצאות בדיקות שליליות), בכדי שיוכל לחזור למסגרת.

“בנוסף, אין לשלוח ילדים למסגרת באם מישהו מבני הבית נמצא בבידוד, והם שוהים במגע עימו. אנו ממליצים שלא לשלוח ילדים שאחיהם מבודדים למסגרות, עד קבלת התשובה השלילית של בן הבית המבודד, בייחוד במצב בו לבן הבית המבודד הופיעו תסמינים. לשבים מחו”ל חובת הבידוד הינה 14 יום ללא מחוסנים (גם ילדים) וכן למי שטרם ביצע בדיקה או טרם קיבל את תשובה השלילית. אנו מזמינים אתכם להיכנס לקישור בנושא הנחיות בידוד.

“להזכירכם: בכל מקרה של חשש רפואי או הופעת תסמינים, יש לפנות להיוועצות עם רופא\ת המשפחה או למוקד 5400* של משרד הבריאות. לטובת כולנו אנא הקפידו הקפדה יתרה על הנהלים”, נמסר מוועד ההורים בגנים העירוני.

עדכון ראשון: 10.7.2021, 21:23

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן