אולי יעניין אותך

פקחים בקניונים, בסופרים ובחתונות: כך תתבצע אכיפת הקורונה בשבוע הקרוב

פקחים בקניונים, בסופרים ובחתונות: כך תתבצע אכיפת הקורונה בשבוע הקרוב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
מכבי

כיצד תיראה אכיפת הקורונה בעקבות ההחלטה להגביר ולשנות את האכיפה הקיימת? מי שמרכז ומוביל לשינוי באכיפה, לאחר הדיון בקבינט הקורונה, הוא המשרד לביטחון הפנים. 

על פי החלטת משרד הבריאות והממשלה, כבר בתחילת השבוע יחלו לפעול בכל הארץ 1,600 פקחים של הרשויות המקומיות שיאכפו עטיית מסכות בקניונים ובסופרים גדולים, היכן שיש קהל הומה וצפוף. הקנס על העבירה יעמוד על 500 שקלים.

בדיון החירום שכינס ראש הממשלה בנט ביום שישי, הוחליט על היערכות לאכיפה מוגברת של ‘התו השמח’. בהמשך לכך, ביום רביעי הקרוב תחל המשטרה לאכוף את התו – כפוף לאישור הממשלה. צוותים מוגברים של שוטרים יפקדו אולמות אירועים סגורים שבהם מתקיימים אירועים של יותר מ-100 חוגגים.

האכיפה תתרחש  מול בעלי האולמות והקנסות שיינתנו יגיעו לגובה של 5,000 שקלים. החשש שמלווה את האכיפה הוא חידוש עונת החתונות אחרי תשעה באב, חתונות רבות צפויות להתקיים ברחבי הארץ – חלקן המוניות – והחשש הוא שהן יהוו מוקד הדבקה המוני כפי שקרה במקרים אחרים בשנה שעברה.

נכון לעכשיו – לא צפויים בממשלה לסגת מהתו השמח, ויתנו לפחות שבוע בכדי לראות האם יש להגביל את האירועים והחתונות בצורה קשה יותר.

מכבי
מכבי

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן