אולי יעניין אותך

מכבי

חקלאי חוף הכרמל יצאו למחאה כנגד רפורמת האוצר: “רשתות השיווק אשמות”

חקלאי חוף הכרמל יצאו למחאה כנגד רפורמת האוצר: “רשתות השיווק אשמות”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

בתחילת השבוע (א’) התכנסו תושבות ותושבי חוף הכרמל, בהובלת ראש המועצה אסיף איזק וחקלאי האזור, להפגנת תמיכה בחקלאות הישראלית. ההפגנה התקיימה לאור הרפורמה שמבקש משרד האוצר לקדם, על-ידי הכנסת שינויים בחוק ההסדרים המוצמד לתקציב המדינה.

במסגרת הכנת תקציב המדינה, הכריזו במשרד האוצר על רפורמה בחקלאות, שמטרתה “הוזלת יוקר המחייה עבור משפחות בישראל”. בין היתר, כוללת התכנית של משרד האוצר צמצום רגולציה לייבוא פירות וירקות, הורדת המכס על ייבוא ועוד.

בעוד צעדים אלה אכן עשויים להוזיל את סל הקניות של המשפחה הממוצעת בישראל, הם יפגעו פגיעה קשה בחקלאות הישראלית.

בשבוע שעבר הגיעו ראשות וראשי המועצות האזוריות לכנסת על מנת להיפגש עם חברות וחברי הכנסת ולהילחם ברוע הגזרה, שמשמעותה היא הרת אסון לחקלאיות והחקלאים של ההתיישבות העובדת ובכלל. בהמשך לכך, השבוע – בזמן ישיבת הממשלה שעסקה באישור תקציב המדינה ובמסגרתו גם הרפורמה המדוברת – התקיימה הפגנת ענק כנגד הרפורמה, הפעם בחוף הכרמל.

החל משעות אחר הצהריים ביום א’, חסמו עשרות משתתפי ההפגנה את התנועה בצומת פרדיס. חקלאי וחקלאיות חוף הכרמל הגיעו למקום בשיירה של כלים חקלאיים, וקראו קריאות לביטול הרפורמה ולשמירה על החקלאות הישראלית.

לנוסעות והנוסעים שעוכבו בפקק שנוצר, חילקו משתתפי ההפגנה במתנה פירות וירקות מתוצרת חוף הכרמל.

מגדלור-פיד ♋                                           

ראש המועצה אסיף איזק, שהוביל את המפגינים יחד עם סגנו רפי אבני, אמר: “לא ניתן לשר האוצר לפגוע בחקלאות הישראלית. החקלאים והחקלאיות שלנו מגדלים תוצרת טרייה ובריאה עבור כולנו, ומי שעושק את האזרחים הן רשתות השיווק. החקלאות הישראלית היא הפתרון, ולא הבעיה. הבעיה היא פערי התיווך שיצרו רשתות השיווק. בשנתיים האחרונות, לאור מגפת הקורונה, נחשפנו כולנו לחשיבות של העצמאות התזונתית שלנו לחוסן של מדינת ישראל – אין תחליף ליכולת שלנו לגדל את הירקות והפירות שלנו לעצמנו, בעצמנו. אנו נילחם על החקלאות שלנו בכל דרך אפשרית!”.

צילומים: מועצה אזורית חוף הכרמל

מכבי

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

דילוג לתוכן