Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

התראת עומס חום גבוה בהמשך השבוע – רשות הטבע והגנים בהודעה מיוחדת

רשות הטבע והגנים התריעה (9.7) כי על פי תחזית השירות המטאורולוגי בימים רביעי-שישי 10-12.7 צפוי לשרור עומס חום קיצוני ברוב אזורי הארץ – הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת -סכנת שרפות!
בשל כך, ייסגרו כלל מסלולי הגלישה במדבר יהודה, מסלולי הטיול בנחלים אוג, דרגה, משאש ותקוע. נחל ייטב במסלולים מכוכב השחר ומסלולי נחל פרת. זאת החל ממחר, יום רביעי 10/7 ועד שישי 12/7 כולל.

בכל מקרה, מומלץ לטייל במסלולים קצרים בקרבת מקורות מים וצל. בשאלות על מסלולים ואתרי טיול מומלץ להתעדכן טרם היציאה לטיול עם מוקד המידע של רט”ג בטלפון 3639*. בנושא מזג אוויר יש להתעדכן באתר האינטרנט של השירות המטאורולוגי ובמשדרי החדשות.

עומס החום יתבטא במזג אוויר חם מהרגיל בצורה מהותית באזורים שונים.
משרד הבריאות לציבור הרחב, לאוכלוסיית הקשישים ולחולים במחלות כרוניות בפרט, להקפיד ולהימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד לשתות מים ולהימצא, ככל האפשר, במקומות ממוזגים.

בנוסף, מומלץ לנהגים לעצור מידי פעם להתרעננות.
לשוהים תחת כיפת השמיים, מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים, ללבוש בגדים בהירים ונוחים, למרוח קרם הגנה ולשתות מים.
חשוב להזכיר כי אין להשאיר תינוקות, ילדים, קשישים וחסרי ישע ברכב שאיננו ממוזג וללא השגחה!
בנוסף, אין להשאיר בעלי חיים ברכב או במבנה ללא מים וללא אוורור וטמפרטורה סבירה

בעומס חום תיתכן אפשרות לפתח מכת חום, המתרחשת כאשר הגוף לא מסוגל לקרר את עצמו בסביבה החמה. הסיכון לפתח מכת חום גבוה יותר בגיל המבוגר, בגילאי 0-4, בחולים במחלות לב וכלי דם, באנשים הסובלים מהשמנת יתר, בחולים במחלות כרוניות אחרות, במטופלים בתרופות מסוימות, ובעת מחלה חריפה או התייבשות או במהלך פעילות פיזית אנטנסיבית 🏃‍♂️

המלצות למטיילים בטבע ובשטח:
בעומס חום, מומלץ לא לצאת לטיולים בטבע. במקרה שהחלטתם לצאת, חשוב לפעול בהתאם להמלצות הבאות:
* יש לתכנן את הטיול מראש, לבחון את המסלול ולהתאימו למטיילים ולתנאי מזג אוויר.
* יש לעדכן אדם קרוב על יציאה לטיול ועל המסלול המתוכנן כדי שאם חלילה, יחול עיכוב במועד החזרה המתוכנן, ניתן יהיה לדעת על מצוקה אפשרית שהמטייל נתון בה.
* חובת הצטיידות במי שתיה רזרבי.

מודעה

* יש להצטייד בנעלים ובביגוד מתאימים, חבישת כובע ושימוש בקרם הגנה, וחבישת משקפי שמש.
* יש לגלות ערנות למצבים של פגיעת חום ולפנות במידי למוקד החירום של מד”א.
* יש להקפיד ולהישמע להנחיות נציב כב”ה בנושא הדלקת מדורות.

במקרה של הופעת לפחות אחד מהסימנים הבאים: טמפרטורת גוף גבוהה מ-39.5 מעלות צלזיוס, עור אדום, חם ויבש (ללא הזעה), דופק מהיר, כאב ראש חזק (ו/או הרגשה של “דפיקות הלב” בראש), סחרחורת, בחילה, בלבול וירידה בהכרה – יש להתקשר למוקד חירום ולקבל טיפול באופן מיידי.

עד להגעת העזרה יש להישאר באזור קריר ומוצל ולדאוג לקירור הגוף. חשוב ביותר: במכת חום – אסור לתת לנפגע לשתות! הטיפול בנוזלים יעשה דרך הווריד, על ידי הצוות הרפואי.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן