התפרצות קורונה חריגה בכלא הצבאי החדש ליד חדרה: 32 מאומתים

התפרצות קורונה חריגה וגדולה בהיקפה בכלא הצבאי החדש “נווה צדק” (כלא עשר) שנמצא בבית ליד בין נתניה לחדרה: 29 כלואים ועוד שני אנשי סגל אובחנו כחיוביים לקורונה, 31 מאומתים מתוך 500 בדיקות שנלקחו בשבוע האחרון. שיעור הבדיקות החיוביות עומד בכלא על 6%. 

חשוב לציין כי חיילי צה”ל מחוסנים כמעט באופן מוחלט לנגיף בשתי מנות אולם בהתפרצות הנוכחית של זן דלתא נרשמים גם בצבא מקרים של הידבקויות.


בית הכלא החדש של צה”ל – “נווה צדק” נפתח בחודש אפריל האחרון, והוא החליף את כלא 4 וכלא 6, שנסגרו לצמיתות, והביא לשינויים רבים. “מטרת הכלא היא להתאים חליפה שיקומית לכל חייל וחיילת שיגיעו לכאן, בתחומי החינוך, השיקום והחזרה לשירות תקין או לאזרחות תקינה”, אמרה לאחרונה אל”ם מיטל שושן, ראש מחלקת השיטור לאתר דובר צה”ל.

“נעסוק בבגרויות, במקצוע לחיים, בעבודה ובחינוך – המפקדים בכלא מוכוונים למשימה הזו והוכשרו לכך, והקמתו מהווה בשורה גדולה לצה”ל”.

מדובר צה”ל נמסר השבוע כי “דרגי הפיקוד בכלא וגורמי הרפואה בצה״ל מודעים ולוקחים ברצינות רבה את הסכנות הטמונות בהתפשטות הנגיף בתחומי בסיס הכליאה. כלל הכלואים הנדרשים בכך, הועברו לבידוד בתאים ייעודיים והופרדו משאר הכלואים.

“לאחר בדיקות קורונה למבודדים, התגלו מקרים נוספים של כלואים ואנשי סגל שנמצאו חיוביים לנגיף. בעקבות כך הורחבו הבדיקות לעוד עשרות כלואים ואנשי סגל, במטרה לאתר ולבודד את החולים ולמנוע את התפשטות הנגיף בבסיס הכליאה. כלל הצעדים הנדרשים ננקטים על מנת להבטיח את בריאות הכלואים וסגלי הכליאה בבסיס”.

// צילום: אתר דובר צה”ל

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן