המאבק בקורונה: הבדיקות הסרולוגיות לתלמידים מתחילות היום; היכן ניתן לבצע במקום מגוריכם?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

המאבק בקורונה: הבדיקות הסרולוגיות לתלמידים מתחילות היום; היכן ניתן לבצע במקום מגוריכם?

-

מגדלור-פיד ♋

כחלק מההיערכות לפתיחת שנת הלימודים ואחרי הפיילוט במגזר החרדי, היום (ראשון) יורחב מבצע הבדיקות הסרולוגיות לכלל התלמידים בישראל על-מנת לפטור תלמידים שיימצאו עם נוגדנים לקורונה, ובכך יהיו מעין בעלי “תו ירוק” למרות שלא התחסנו. במסגרת המבצע, ייבדקו ילדים בני 12-3 בכל רחבי הארץ ובכך גם יאותרו תלמידים שהחלימו מקורונה ולא ידעו על כך.

המבצע יתקיים בתאריכים 22.08.2021-02.09.2021 בכל רחבי הארץ. הבדיקה הסרולוגית מאפשרת לאתר נוגדנים לנגיף הקורונה וכך לדעת בסבירות גבוהה האם הנבדק נחשף לנגיף והחלים.

במשרד הבריאות מסבירים כי מטרת המבצע היא לאפשר שגרת לימודים רציפה באמצעות הגדלת מספר התלמידים שיהיה להם פטור מבידוד במהלך שנת הלימודים ומניעת אובדן ימי לימוד. במקביל, הרשויות ממשיכות לקיים מבצעי חיסונים לצעירים בגילאי 12 ומעלה, לעיתים ממש בסמוך למתחם הבדיקות הסרולוגיות.

מדובר בבדיקה פשוטה וקצרה שמתבצעת באמצעות דקירה קלה באצבע ואיסוף טיפות הדם. התוצאות מתקבלות בתוך רבע שעה. יש להגיע למתחם הבדיקות בליווי הורה או אפוטרופוס. יש להגיע עם תעודת זהות או עם רישיון נהיגה וספח של תעודת הזהות בו מפורטים פרטי הילדים. לא נדרש שיוך לקופת חולים.

התוצאה מתקבלת בהודעה כתובה לנייד, מוזנת לאפליקציית רמזור של משרד הבריאות, ומופיעה בתיק האישי בקופת החולים.

במשרד ממליצים גם להכין את הילדים לקראתה: “הבדיקה הסרולוגית עלולה להפחיד את הילדים, ולא תמיד אנחנו יודעים כיצד להכין אותם אליה באופן מיטבי. לפניכם דגשים שגיבשנו עבור ההורים כדי לעזור לילדים לעבור את הבדיקה. שיחה מוקדמת: לפני ביצוע הבדיקה, חשוב לערוך שיחה מוקדמת עם ילדים מעל גיל 4. זהו גיל בו הילדים כבר מספיק גדולים כדי להבין כי הבדיקה נועדה לעזור לנו. בשיחה, חשוב להדגיש בפני הילדים שהבדיקה לא לוקחת יותר מחמש שניות.

“בדיקה בישיבה: מומלץ שהילדים יישבו על הרגליים של ההורה במהלך הבדיקה, ושההורה יחבק את הילד. תגמול: לא יזיק לתגמל את הילד במשהו קטן וטעים אחרי הבדיקה, ואף לפניה. זו לא בושה גם להבטיח זאת מראש לילד סרבן במיוחד”.

היכן ניתן לבצע בדיקה סרולוגית במקום מגוריכם? 

קיסריה – מועדון נוער.
אור עקיבא – בית ספר רבי עקיבא.
אור עקיבא – בית ספר נחמיה תמרי.
בנימינה – אולם ספורט.
גבעת עדה – ביה”ס גבע.
זכרון יעקב – ביה”ס יעבץ.
חדרה – מתנ”ס אולגה.
חדרה – מרכז רפואי רעים.
חדרה – אנרבוקס מרכז פנאי.
גן שמואל – בית אורי.
פרדס חנה– מועדון בני ברית.
פרדס חנה – ביה”ס שבילים.
פרדס חנה – ביה”ס רבין.
קיבוץ משמרות.
כרכור – ביה”ס שדות.
עין שמר.

למיקומים המלאים ושעות הפתיחה של אתרי הבדיקות – ליחצו כאן, למפה האינטראקטיבית של פיקוד העורף. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן