הבדיקות הסרולוגיות בחדרה והסביבה הופסקו, מהם נתוני הבדיקות?

שינוי דרמטי במבצע הבדיקות הסרולוגיות של משרד החינוך, משרד הבריאות ופיקוד העורף לקראת פתיחת שנת הלימודים: אמש אחר הצהריים (שלישי) הודיע פיקוד העורף לאחר הערכת מצב כי ביישובים מסוימים, בהתאם לנתונים, ייפסק ביצוע הבדיקות לתלמידים.

“על פי חוזר שהגיע מלשכת מנכ”ל משרד החינוך, תא”ל (מיל’), יגאל סלוביק נמסר כי הוחלט יחד עם פיקוד העורף והשלטון המקומי לצמצם את הבדיקות הסרולוגיות”, נמסר בהודעת פיקוד העורף שנשלחה להורים באור עקיבא.

“לאחר יומיים של בדיקות סרולוגיות בעיר, ולאור הנתונים הוחלט ע״י משרד הבריאות ופקע״ר לחדול מלבצע הבדיקות באור עקיבא, החל ממחר לא ימשכו הבדיקות כאמור. הרשות המקומית משרד החינוך ונציגי פיקוד העורף מברכים את ציבור ההורים שנענה לקריאה לבוא ולבצע את הבדיקות”.

בין הרשויות שבשלב זה יפסיקו את ביצוע הבדיקות הסרולוגיות: אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב ופרדס חנה-כרכור.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן פרסם וידאו בו ציין כי הבדיקות בשלב זה יימשכו להתבצע בעיר, על אף “השמועות” על הפסקתן.

ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר כי “ראש המועצה, הגר פרי יגור, מקדמת פנייה לגורמים להמשיך ולתת בדיקות סרולוגיות ללא תשלום לילדים עד גיל 12 דרך קופות החולים וזאת כדי לאפשר לכל הורה שירצה בכך לבדוק את ילדיו דרך הקופה”.

בתוך כך, בפיקוד העורף החליטו להפסיק היום (רביעי) את הבדיקות הסרולוגיות בכל הארץ ולחזור לקיימן מחר. “מבצע הבדיקות יתחדש ביום חמישי ברשויות שנמצא בהן שיעור נדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה גבוה מ-12%”, נמסר.

ומה שיעור הנדגמים שנתגלו עם נוגדנים ברשויות המקומיות באזור חדרה? בחדרה נתגלו ביומיים האחרונים כ-8% מהבדיקות כבעלות נוגדנים לקורונה, ככל הנראה הנתון הגבוה ביותר מבין הרשויות המקומיות בסביבה.

אחריה, באור עקיבא נתגלו ביומיים האחרונים 5.8% מהבדיקות כבעלות נוגדנים לקורונה. בבנימינה-גבעת עדה הנתון עומד על 1.9% מהבדיקות בלבד.

 

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן