גבר מפרדס חנה ואדם נוסף חשודים בהקמת חברות “בנייה” מזויפות להלבנת הון במיליוני שקלים [וידאו]

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

גבר מפרדס חנה ואדם נוסף חשודים בהקמת חברות “בנייה” מזויפות להלבנת הון במיליוני שקלים [וידאו]

-

מגדלור-פיד ♋

משטרת ישראל ורשות המסים עצרו השבוע לאחר חקירה סמויה, שני חשודים תושבי בענה ופרדס חנה-כרכור, בחשד לעבירות שונות בהן הלבנת הון, השמטת הכנסה, הפקת חשבוניות מס פיקטיביות וקשירת קשר לביצוע פשע, באמצעות הקמת “חברות קש” באמצעותן קיבלו החזרי מע”מ ופטור מתשלום מס בשווי מיליוני שקלים

בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים, שנוהלה על ידי היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף יחד עם משרד פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המסים, נעצרו שני החשודים , כאשר על פי החשד גייסו “אנשי קש” באמצעותם הוקמו מספר רב של חברות שונות על שמם, לרוב בתחום הבנייה.


.

לחברות שאינן קיימות באמת בפועל, נופקו חשבוניות והמחאות והחלה תנועת כספים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. מול היקף פעילות זה קוזז וניתן החזר מע”מ בסך של עשרות מיליוני שקלים וכן פטור מתשלום מס הכנסה.

אתמול בבוקר כאמור, בתום איסוף הראיות הנדרשות, עברה החקירה לשלב הגלוי, כאשר צוותים משולבים של בלשי ימ”ר חוף ולוחמי מג”ב צפון ב וחוקרי רשות המסים בסיוע כלבני רשות המסים עצרו את שני החשודים, תושבי בענה ופרדס חנה-כרכור בגילאי 49 ו 37  -בחשד למעורבות בפרשיה.

.

עם מעצרם של החשודים, ערכו הכוחות חיפוש בבתים ומשרדים בהם נתפס כסף רב במזומן, מסמכים וכלי רכב יוקרתיים בשווי של מאות אלפי שקלים לשם העברתם להמשך הליך חילוט.

מעצרו של תושב בענה הוארך לבקשת המשטרה בית המשפט השלום חיפה עד ליום שישי. חשוד נוסף שוחרר בתנאים מגבילים. החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן