מדד המנופים: באור עקיבא בונים 51.3 דירות חדשות עבור כל 1,000 תושבים  

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

מדד המנופים: באור עקיבא בונים 51.3 דירות חדשות עבור כל 1,000 תושבים  


הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

 

 אור עקיבא בתנופת בנייה: נתונים חדשים של מרכז הבנייה הישראלי שמתפרסמים מגלים כי היקף הבנייה החדשה באור עקיבא גבוה מהממוצע הארצי ועומד בממוצע על 51.3 דירות לכל 1,000 תושבים. כך עולה ממחקר שערך מרכז הבנייה הישראלי על פי נתוני הלמ”ס. ממוצע היקף הבנייה החדשה בישראל עומד על 13.2 דירות בבנייה פעילה על כל 1,000 תושבים.

בבדיקה שהתייחסה לישובים בהם יש כיום מעל 10,000 תושבים ניכרים פערים גדולים בין הישובים בארץ, כאשר בחלק מהישובים יש בניה בהיקף של עשרות דירות עבור כל אלף איש, ובחלק הבניה היא בהיקף נמוך מאד של פחות מדירה אחת לכל 1000 תושבים.

נדל”ן – בניה באור עקיבא

העיר שבה נבנות כיום הכי הרבה דירות ביחס לאוכלוסייה היא באר יעקב, שם נבנות כיום 83.5 דירות עבור כל 1000 תושבים בעיר – יותר מפי 6 מהממוצע הארצי.

ראש העין מדורגת במקום השני עם בנייה של 73.8 דירות עבור כל 1000 תושבים בעיר. ראש העין עלתה באחרונה לכותרות בנושא המחסור בתשתיות בשכונות החדשות, זאת בזמן שאלפי דירות חדשות כבר נמסרו לרוכשים.

היקף בנייה גבוה קיים גם בטירת הכרמל (55.8 דירות עבור כל 1000 תושבים) . אור עקיבא, מאופיינת בבנייה של 51.3 דירות חדשות עבור כל 1000 תושבים ובנתיבות נבנות כיום 1542 דירות חדשות עבור 32,500 תושבי העיר (47.4 דירות עבור כל 1000 תושבים).

בקרב הערים הגדולות ניתן לציין לחיוב את תל אביב, בה נבנות כיום 16.5 דירות חדשות עבור כל 1000 תושבים בעיר, מעל לממוצע הארצי.

מיכאל כרסנטי מנכ”ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה  המקדמת בימים אילו את שכונת אור ים באור עקיבא שכוללת מעל 3,400 יח”ד חדשות, מציין כי בשכונת אור ים באור עקיבא כל נושא הפיתוח והקמת התשתיות ומבני הציבור הינו באחריות החברה לפיתוח קיסריה ובמסגרת הסכם פיתוח יחודי שנחתם מול עיריית אור עקיבא בהיקף של
כ- 500 מיליון ₪. העבודות יכללו תשתיות על ותשתיות צמודות, פארקים נרחבים קירות וסוללות אקוסטיות הקמת מתקני ספורט ופנאי ועוד… ביצוע העבודות על ידי החברה לפיתוח קיסריה שלה מוניטין ויכולות יזום וביצוע מוכחים בפיתוח קיסריה ובפרויקטים מורכבים וגדולים שהיא יוזמת ומבצעת בפארק העסקים יבטיח שהתשתיות ומוסדות הציבור באור ים יהיו מוכנות לפני אכלוס הדיירים.

כרסנטי מבהיר שהחברה החלה בתכנון פיתוח השטח עוד בשלבי קידום התב”ע והרבה לפני שהתוכנית אושרה . כתוצאה מכך הסתיים שלב התכנון של פיתוח השטח במקביל לאישורה של התוכנית וביצוע של עבודות הפיתוח צפוי עוד לפני שהיזמים שירכשו את החלקות יתחילו לבנות. הקבלן הראשון כבר נבחר והוא מוכן לעלות על הקרקע .  בנוסף, מבהיר כרסנטי שהסכם הפיתוח מקצה יותר מ – 100 מיליון ₪  לעיריית אור עקיבא שיאפשר לה גם לקדם תכנון למסודות החינוך בשכונה החדשה , גם לשפר ולהשוות את רמתן של התשתיון בשכונות הקיימות לאלה שיוקמו על ידי החברה לפיתוח קיסירה באור ים  וגם לצורך הקמת קאנטרי קלאב ובריכה עירונית שתשתרת את העיר כולה וגם את שכונת אור ים.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>