אולי יעניין אותך

ראש מועצת מנשה אילן שדה נפגש עם ח”כ לנדה במטרה לקדם את תחנת הרכבת באחיטוב

ראש מועצת מנשה אילן שדה נפגש עם ח”כ לנדה במטרה לקדם את תחנת הרכבת באחיטוב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה וחה”כ רות וסרמן לנדה נפגשו אתמול עם אנשי מקצוע בכירים בממשרד התחבורה במטרה לקדם הקמת תחנת רכבת באחיטוב.

שדה ווסרמן בקשו לבחון שוב את ההחלטה התמוהה על ביטול הקמת התחנה שאמורה הייתה לשרת מאות אלפי תושבים במרחב מנשה ועמק חפר.

על אף החלטת המשרד שלא להקים את התחנה סוכם בפגישה שאנשי המקצוע יגישו בהקדם לממלא מקום מנכ”ל המשרד, שילה אדלר, את העלויות המינימליות ביותר הנדרשות להנחת התשתית לתחנת הרכבת וזאת בכדי שכשלב ראשון תונח תשתית וזאת על מנת שלא לשלול אופציה של הקמת תחנה במקום בהמשך משום שבמידה ולא תונח תשתית, הקמת תחנה במקום תעלה סכום גבוה בהרבה.

עוד הוחלט כי לאחר הגשת התחשיב תתקיים פגישה נוספת בנושא.

צילום: דוברות מ.א.מנשה
קראו גם >>
באים לתחנה? עוד קצת: זה הצפי לפתיחת תחנת הרכבת המשופצת ‘חדרה-מזרח’
שלד אדם נמצא בשטח ליד נחל חדרה באזור תחנת הרכבת הישנה בעיר
בקרוב בעמק? תחנת רכבת חדשה מקודמת בימים אלה בעמק חפר

כזכור, רק לפני כשנה עוד היו בעמק חפר אופטימיים לגבי תחנת הרכבת באחיטוב. זאת לאחר שאז הוחלט לדחות את הפרוייקט עקב מגבלות תקציב, ולהחזירו לשולחן הדיונים בהמשך.

בעמק חפר עדכנו אז כי ראשת המועצה ד”ר גלית שאול, סגנה חיזקי סיבק, מהנדס המועצה ארמין אברמוביץ’ וסמנכ”ל הפיתוח בכלכלית עמק חפר שגיא בן יואב נפגשו עם מנכ”ל רכבת ישראל מיכה מייקסנר, סמנכ”ל הפיתוח של הרכבת איליה וולקוב ונציגים נוספים, והעלו בפניהם את החשיבות בהקמת תחנות רכבת באחיטוב ובפארק התעשיות – למען תושבי עמק חפר והסביבה.

מגדלור-פיד ♋                                           

תחנת רכבת חדשה אמורה היתה לקום באחיטוב, במסגרת פרויקט המסילה המזרחית, אולם במשרד התחבורה הוחלט בעבר (לפני כניסת מייקסנר לתפקידו) להשהותה, בעקבות “מגבלות תקציב”, על פי המשרד.

ראשת המועצה העלתה בפני מייקסנר את החשיבות העצומה של הקמת תחנת הרכבת במרחב הכפרי, לתושבי עמק חפר המזרחי, כמו גם לתושבי המועצות זמר ומנשה, וכן ליישובים צפוניים יותר. מאז יצאה המועצה והתושבים למאבק, לאחר שנודע כי ביטול תחנת הרכבת עומד בעינו.

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

דילוג לתוכן