לקראת החגים בחדרה: כרטיסי ביגוד ומזון מוענקים למשפחות רווחה

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 6.9.18, 15:43

בשיתוף עיריית חדרה והקרן לידידות יוענק סיוע למשפחות וילדי פנימיות רווחה מחדרה, כדי שיוכלו לחגוג בכבוד את חגי תשרי || 21% מתושבי אזור חדרה-זכרון יעקב יחסכו ברכישות לחג בגלל סיבות כלכליותבשיתוף פעולה של עיריית חדרה והקרן לידידות יוענקו כרטיסי מזון וביגוד למשפחות וילדי פנימיות רווחה מחדרה לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לטובה.

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, בשיתוף אגף הרווחה העירוני בניהולה של זיוה היימברג,  תסייע במזון וביגוד ל-227 משפחות וילדים בחדרה בעלות כוללת של 49 אלף שקלים. הסיוע ניתן במסגרת מבצע ארצי של  הקרן, המסייעת בתקופת החגים לכ-27 אלף משפחות, קשישים וילדים החיים בעוני ברחבי הארץ.

עיקר הסיוע יינתן באמצעות כרטיסי קנייה שאיתם יוכלו לרכוש על-פי צורכיהם ורצונם ובצורה מכבדת ודיסקרטית.

לדברי נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין: “ישראל שרויה במשבר חברתי עמוק עם היקפי עוני ופערים חברתיים בלתי נסבלים. בתקופת החגים מצוקתם של החיים בעוני רק מתחדדת כאשר עשרות אלפי משפחות אינן יודעות כיצד יזכו לשבת לשולחן החג בכבוד”.

רכזת הקרן לידידות בחדרה עדנה שרר: “הקרן פועלת לאורך כל השנה וגם בחגים לסייע לתושבי חדרה הזקוקים לעזרה. אני שמחה על הזכות שניתנה לנו להעניק אפשרות למשפחות בעיר לחגוג את ראש השנה בכבוד ובשמחה ומודה לראש עיריית חדרה ולצוות המחלקה לשירותים חברתיים על שיתוף הפעולה למען הציבור בחדרה לאורך השנה”.

בתוך כך, 21% מתושבי חדרה, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור והאזור יחסכו ברכישות לחג בגלל סיבות כלכליות. כך עולה מסקר עמותת חסדי נעמי שנערך בקרב מדגם מייצג באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS שנעשה לקראת חלוקת המזון השנתית של העמותה התומכת ביותר מ-50 אלף בני אדם.

כמוהם עם מספר זהה תושבי הדרום. בצפון ובת”א כ-23% ובירושלים ובחיפה 15% יחסכו ברכישת מזון לחג בגלל סיבות כלכליות. בנוסף עולה מהסקר ש-1,127 ש”ח זה הסכום שיוציאו תושבי האזור על סל המזון לחג. לצורך ההשוואה בת”א יוציאו 1,165 ש”ח, בדרום 1,012 ש”ח, בצפון 1,026 ש”ח ובחיפה 1,037.

 

לדברי העמותה עולה שההוצאה הממוצעת לקראת שנת הלימודים הקרובה היתה כ 2200 ₪ למשפחה, כך עולה מסקר שעשתה חסדי נעמי ממש לפני שנת הלימודים. לדבריה הקרבה בין שנת הלימודים לראש השנה מכבידה כלכלית על המשפחות, וכאשר מדובר במשפחות שנתמכות על ידי עמותות מלכתחילה הרי שאלו נמצאות בקשיים כלכליים.

לדברי משה כהן מנכ”ל חסדי נעמי “בעוד שהרגליים והידיים עובדות במרץ נמרצות , הנשמה מלאה בכוונה טובה  – הלב מתקשה להכיל את הכאב של כל כך הרבה קשישים ילדים ומשפחות נזקקות. אנו עובדים במלוא הכוח המחסנים מלאים ומתמלאים בכל טוב אך זה לא מספיק, נותר זמן קצר עד לחג ואנחנו זקוקים לכל סיוע אפשרי” .

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

תגובות