משרד הבריאות הוציא צו הפסקה מנהלי לעסק לפירות וירקות בחדרה

מאת: איתי טטרו, 6.11.18, 15:41

ד"ר אירנה וולוביק, רופאת נפת חדרה במשרד הבריאות: "נמצאו ליקויים רבים המהווים סכנה מיידית לבריאות הציבור. העסק מתנהל במצב תברואי ירוד ביותר, נמצא במצב מוזנח ולא מתאים לייצור מזון" || הצו הוצא בשלב זה למשך 30 יוםעסק לפירות וירקות בחדרה שפעל במצב תברואתי ירוד במיוחד נסגר בצו הפסקה מנהלי בהוראת לשכת משרד הבריאות בעיר. הצו הוצא כנגד העסק בסוף השבוע האחרון.

ד”ר אירנה וולוביק, רופאת נפת חדרה במשרד הבריאות, שביקרה במקום, ציינה בצו כי בעסק “נמצאו ליקויים רבים המהווים סכנה מיידית לבריאות הציבור. צו זה ניתן בין היתר מהסיבות המפורטות להלן: “העסק מתנהל במצב תברואי ירוד ביותר. העסק נמצא במצב מוזנח ולא מתאים לייצור מזון”.

“לא נמצא סבון לשטיפת ידיים ליד הכיורים, לרבות ביציאה מהשירותים” || צילום אילוסטרציה

עוד כותבת ד”ר וולוביק כי בעסק “התשתיות במצב לקוי ביותר , ללא התחזוקה הנדרשת; היגיינת העובדים לקויה ביותר. נמצאו עובדות ללא בגדי עבודה וכיסוי ראש כנדרש; לא נמצא סבון לשטיפת ידיים ליד הכיורים, לרבות ביציאה מהשירותים; חלק מהמוצרים המקולפים (בטטה ובצל) לא עוברים שטיפה, נארזים מיד אחרי הקילוף וללא סימון תוקף; העסק מתנהל ללא פיקוח על עבודתם של העובדים וללא ליווי מקצועי”.

גם לאחר שימוע שנערך לעסק, החליטה רופאת נפת חדרה כי המקום מהווה סכנה לציבור והורה על סגירתו המיידית בשלב זה. “צו זה יעמוד בתוקפו למשך 30 יום, אך הנני רשאית להאריכו למשך 30 יום נוספים, אם יוגש לבית המשפט כתב אישום על העבירות, המהוות עילה להוצאת הצו”, כתבה הרופאה בסיכום.

מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות