סופשבוע 90 לפרדס חנה: אירועי ‘מקום שמור’ יתמקדו בחיבור בין עבר להווה

סופשבוע 90 לפרדס חנה: אירועי ‘מקום שמור’ יתמקדו בחיבור בין עבר להווה

-

מגדלור-פיד ♋

פרדס חנה חוגגת 90. רחוב הדקלים במושבה || צילום ארכיון

פרדס חנה חוגגת השנה יום הולדת 90 לייסודה,  ובמסגרת זו ייערך בסוף השבוע הקרוב (20-22.6.19) אירוע ‘מקום שמור’ כאשר הפעם פרדס חנה תעמוד במרכז האירוע (הכנס הקודם התקיים במסגרת חגיגות ה-100 לכרכור). האירוע ייפתח בחמישי בערב בחצר השוק עם תערוכת צילום על חיי התרבות השוקקים של פרדס חנה לאורך שנות קיומה, מהעשורים הראשונים ועד היום.

מוקד האירועים יתרחש ביום שישי, 21.6, בכנס אדריכלות בו ייקחו חלק 5 אדריכלים ואדריכליות מהבולטים בתחומם שיסקרו מגמות מרכזיות בתחום התכנון האורבני.

האדריכל הלל שוקן ידבר על המפגש בין ‘הפרדס’ ‘למגדל’, בין הטבע והצביון הכפרי והחקלאי לזה האורבני אשר הולך ותופס תאוצה.  האדריכלית דניאלה פוסק תרצה על ‘שפת הרחוב בהקשר של זהות מקומית’, אדריכל אסף לרמן על ‘אקופנקטורה אורבנית’, אדריכלית יעל גלעד על ‘אוצר טבע עירוני’ ואדריכל ליאור ויתקון ‘איך שומרים על קסם’. אייל עמית יסכם עם אתנחתא קומית.

את הכנס תפתח ראש המועצה, הגר פרי יגור ואילנה פלדה, יוזמת ומפיקת האירוע. תנחה את האירוע ד”ר נורית השמשוני יפה. שותפה מקצועית להפקת הכנס האדריכלית מיכל שלגי. עוד שותפים לאירוע בית הראשונים במושבה, המנהלת אירית אורן וצוות המתנדבים ועוזרת ההפקה עינת גראור.

במסגרת האירועים יערכו  סיורים בלב המושבה המציגים את הזווית ההיסטורית ואשר יאפשרו הצצה לאדריכלות, היסטוריה וטבע במושבה. בין הסיורים ‘בחזרה לעתיד מאז 1927 ועד היום’ אותו ידריך יובל בר עוז, ‘אדריכלות וציונות’ שיתמקד בקמפוס מדרשית נעם  ובית הכנסת ו’חנה במרכז’ עם אלון הורביץ ואדריכלית ענת אסתרליס/אדר’ ליאור ויתקון  סיור היסטורי ואדריכלי במרכז המושבה כמתואר בתכניה: ‘הסתכלות בעיניים אוהבות על הרחוב היומיומי ומה שיש לו להציע בהווה ובעתיד’ .

בשבועיים האחרונים כחלק מחגיגות ה-90 וההיערכות לכנס הוצבו ברחבי המושבה בסמוך לעשרה אתרים היסטוריים שלטי הסבר וביאור המתארים את הרקע ההיסטורי העומד מאחורי כל אחד מהמבנים. בין האתרים- האמפי, בית הספר ‘חקלאי’ פרדס חנה, בית האיכר, בית ארצי ועוד.

ראש המועצה, הגר פרי יגור ציינה : ” אנו מציינים את חגיגות ה-90 לפרדס חנה לכל אורך השנה וכן  50 שנים לאיחוד המושבות-פרדס חנה וכרכור. כנס מקום שמור מגיע כהמשך ישיר לחגיגות שבוע הספר אותן ציינו בשבוע קודם. גם שבוע הספר וגם מקום שמור משקפים את ההשקעה הרבה להחזיר עטרה ליושנה ולתת מקום ראוי ומכובד לתרבות ולהיסטוריה המקומית. הכנס האדריכלי נועד לייצר שיח פתוח על זהות מקומית ועל אופי מקומי כיום ובעתיד ולחבר בין אמירות מקצועיות של אנשי מקצוע בתחום התכנון העירוני לבין הישוב בעיניים שלנו התושבים.  תודה ליו”ר ועדת תרבות אמנות וספורט, חבר המועצה, אבי אמתי על חלקו באירוע, לאילנה פלדה, מפיקה ויזמת ולכל הצוות המקצועי הנרחב שפועל למען הצלחת האירוע. מזל טוב פרדס חנה.”

 

לדברי אילנה פלדה המפיקה והיזמת : ” כנס ‘מקום שמור’ נולד בהמשך לכנס ‘מקום שמור’ הקודם שקיימנו לפני שש שנים במסגרת חגיגות ה-100 לכרכור. שילבנו שיח אדריכלי מגוון ומרתק עם השמות המובילים כיום בתחום. ההרצאות בכנס  ‘יאירו זרקור’ על המאפיינים הייחודיים של המושבה- פיזית, היסטורית וחברתית, ויאפשרו לנו התושבים להרחיב את הידע והאפשרויות ורכישת כלים להתבוננות על המרחב שלנו באופן שיצעיד את המושבה למקום טוב יותר’

פלדה: .”עוד כולל האירוע סיורים מלאי צבע ונוסטלגיה על המושבה הוותיקה והמקורות מהם צמחה ונוצרה. הזדמנות לגלות פינות חמד מלאות קסם וסיפור בהן משולב סיפור חייה של המושבה בעבר וכיום ואשר מהווה את המצע לעתידה של המושבה בעשורים הבאים.”   

 

61330cookie-checkסופשבוע 90 לפרדס חנה: אירועי ‘מקום שמור’ יתמקדו בחיבור בין עבר להווה

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותךהצטרפו אלינו

ארכיון כתבות