עם זהבה בן, עדן מאירי ואבי טולדנו: האירוע המסורתי במלאת 26 שנים לרצח רבין התקיים בגן שמואל

בטקס השתתפו  אמנים בהם  זהבה בן, לואי עלי, עדן מאירי, אבי טולדנו ,ליהי טולדנו וכן שר הביטחון בני גנץ והרב שי פירון. ראש המועצה משנה אילן שדה נשא דברים
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עם זהבה בן, עדן מאירי ואבי טולדנו: האירוע המסורתי במלאת 26 שנים לרצח רבין התקיים בגן שמואל

בטקס השתתפו  אמנים בהם  זהבה בן, לואי עלי, עדן מאירי, אבי טולדנו ,ליהי טולדנו וכן שר הביטחון בני גנץ והרב שי פירון. ראש המועצה משנה אילן שדה נשא דברים

מגדלור-פיד ♋

זוכרים את יצחק רבין ז”ל: האירוע המסורתי, “נזכור בשירים”, במלאת 26  שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין התקיים אתמול (א’, 17.10) בהיכל התרבות מנשה שבגן שמואל.

את הטקס יזמו המועצה האזורית מנשה, מפקדת קצין חינוך ראשי וגל”צ, הוא בוים על ידי גיא ברכה והניהול המוזיקלי הופקד על דרור אלכסנדר. בטקס השתתפו  אמנים בהם  זהבה בן, לואי עלי, עדן מאירי, אבי טולדנו ,ליהי טולדנו חברי תאטרון צה”ל ולהקות צבאיות צלילי מנשה ונוער מנשה.

שר הביטחון בני גנץ נשא דברים ואמר: “רבין, שצמח מהשדה הביטחוני, זיהה כמנהיג לאומי גם את הצורך להושיט יד חזקה ובוטחת לאזרחי המדינה הערבים: הוא השקיע סכומי עתק בשיפור התשתיות והחינוך בחברה הערבית, לא ככורח פוליטי אלא כחובה מוסרית, בהבנה שזוהי טובת המדינה שאותה כה אהב.  החובה המוסרית הזו מקבלת גם בימינו משנה תוקף, כשאנו רואים את מגפת האלימות.

מתוך הטקס. צילומים: מועצה אזורית מנשה

“עלינו מוטלת המשימה לחבר את החברה הערבית, להפוך אותה לחלק מאיתנו, לספק את כל צרכיה. לטפל בראש ובראשונה בבעיית האלימות, מתוך שותפות.  להמשיך את התהליכים שהחל רבין, למען כינון מדינה שבה אין דעה אחידה, אך יש מכנה משותף ושוויון אזרחי מלא”.

גם ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, נשא דברים: “יצחק רבין נרצח בשנת 1995 במהלך עצרת מחאה נגד האלימות, אשר גאתה באותם הימים ולצערנו תפסה את מקומה בשיח הפוליטי בישראל גם בשנים האחרונות. בניגוד לשיח ולמנהיגות הקוראת ופועלת לכיבוד וכבוד לכל אחת ואחד על עמדותיו ודעותיו בלא הבדל מוצא, דת ולאום.

הממשלה החדשה מוכיחה לכולנו שהדבר אפשרי, כאשר לא כל אחד ואחת מקבל את מלוא רצונותיו ודעותיו, אך למען מטרה גדולה יותר מוכן לוותר או לדחות נושאים החשובים לו, תוך התחשבות בדעות ועמדות שונות”.

הרב שי פירון נשיא תנועת פנימה ושר החינוך לשעבר נשא דברים: “היום הזה עומד על ארבע רגליים: רגל הבושה – אנא נוליך את חרפתנו.  ראש ממשלה נרצח במדינה הצעירה שלנו. רגל חשבון הנפש – אי אפשר לבנות עתיד בלי לעסוק בחשבון נפש, בהבנת על מה ולמה באה עלינו החרפה הזו.  רגל התיקון – מה מוטל עלינו לתקן, מה מוטל עלינו לעשות  ורגל התקווה – לא ניתן ליישם תיקון ללא תודעה של תקווה, ללא אמונה בטוב, ללא כמיהה לשינוי. לשם כך עלינו לנקוט בארבעה צעדים: הכרות,כבוד  חיבה וקיום כללי משחק משותפים”.

האירוע הסתיים בשירת שיר לשלום – השיר האחרון אותו שר ונשא יצחק רבין בתקווה לשלום.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן