הקרבה, מסירות ואחריות לאומית: טור מיוחד של סגן ליאור בעדני מחדרה, לרגל יום הגיוס לחיל ההנדסה

להיות לוחם בחיל הנדסה זה להיות ראשון בראשונים ולא במובן התחרותי אלא במובן האמיתי, לחיות בתחושת שליחות של נכונות לכל משימה – “צריך גלגל אז אני הראשון שאהיה גלגל”.
עד לפני כמה ימים הדברים האלה כמו הקרבה, מסירות נפש, שליחות, אחריות לאומית היו נראים לכם רחוקים ממכם, אבל עכשיו כשאתם מצטרפים למשפחת חיל ההנדסה אתם מצטרפים למשפחה כזו. כזו שלא מוותרת, שתמיד נלחמת, שיודעת שאם היא לא תהיה שם אף אחד לא יעשה את זה כמוה.
המשפחה אליה אתם מצטרפים תהיה אתכם בכל הרגעים הקשים – כן הולכים להיות כאלה, בבוץ, בקור של רמת הגולן, בחום של בהל”צ, באימונים בצאלים ובמעצרים באיו”ש. ממש עוד מעט במסעות עם משקל כבד על הגב, ברגעים שהרגליים כבר לא ירצו להמשיך ללכת, דחיפה של חבר מאחור תזכיר לך שיש משפחה ועם שלם מאחוריך.
זה לא הולך להיות קל אבל תאמינו לי שזה מספק, ברגע שנכנסתם למשפחה אתם חלק משרשרת דורות של אותם אלו שפרצו את הדרך לירושלים, שצלחו את תעלת סואץ, שפרצו דרך לפסגת הר החרמון, שניקו זירות מטענים בעזה, לבנון וביהודה ושומרון ואותם אלו שהשמידו כמעט את כל המערך התת קרקעי ההתקפי של חמאס וחיזבאללה.
סגן ליאור בעדני. צילום: דובר צה”ל 
כדי להצטרף למשפחה הזו באמת, ידרשו ממכם המון, לפעול מאוד מהר אך גם בזהירות ובדייקנות, להיות חזקים אבל גם להיות חכמים, איך אומרים אצלנו? – “מוהנדס פנתר – מוהנדס מאלתר”, לחשוב מחוץ לקופסה להבין בדיוק איפה לחפש את המטען הבא ואיפה לשים בדיוק את לבנת החבלה כדי שהמבנה או הרקטה יושמדו לגמרי.
כדי להצליח בזה אתם תצטרכו להשקיע, ללמוד, להתאמן ולנשוך שיניים, אבל אל תדאגו אתם תעשו את זה ביחד ותעברו את זה בגבורה, לא סתם באתם למשפחה שלנו.
תהיו גאים במי שאתם ובמי שאתם מיועדים להיות, לא גאווה שמורידה אחרים כדי להעלות את עצמינו אלא הכרה בתכונות, ביתרונות ובערכים שקיימים בנו – משפחת ‘חיל הנדסה’ כדי לפעול בצורה היותר טובה בשביל עמינו, ארצנו ומדינתנו!

הכותב הוא סגן ליאור בעדני (בתמונה) מחדרה. טור שנכתב לרגל יום הגיוס לחיל ההנדסה, שחל בשבוע האחרון
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
דילוג לתוכן