תנועת המרד בהכחדה קיימה פעילות בפרדס חנה-כרכור לקראת דיון על משבר האקלים במועצה

ביום שישי ה19.11.2 קיימו תנועת המרד בהכחדה, מחאת נוער האקלים ומטה החירום האקלימי-אקולוגי, פעילות משותפת מול בניין המועצה המקומית בפרדס חנה-כרכור.
הפעילים הקימו אוהלים ותלו חבלי כביסה בשטח המועצה עבור המיצג של מאהל פליטי האקלים, כדי להמחיש את הסיטואציה שעתידה להתרחש אם לא נמנע את משבר האקלים – מעל ל200 מליון פליטים יתפנו מבתיהם בגלל עליית פני הים, מזג אוויר קיצוני ומחסור באוכל ומי שתייה עד שנת 2050.
הציבור הוזמן להאזין לג’אם פליטים, להשתתף בהכנת שלטים ולנהל שיח על האחריות שלנו כמועצה מקומית להכריז על מצב חירום אקלימי ואקולוגי.
ומהי למעשה מטרת הפעילות? “בפגישה הקרובה של הנהלת המועצה עתידה לעלות לסדר היום הצעה של הוועדה לאיכות הסביבה: הכרה בכך שאנחנו במצב חירום אקלימי-אקולוגי ובניית תוכנית אקלים מקומית. אנחנו קוראים לראשת המועצה, הגר פרי יגור, לחברי ההנהלה ומליאת המועצה לתמוך בהצעה זו ולהוביל את המהלכים שיבטיחו את העתיד שלנו”, מסבירים הפעילים.
צילום מהפעילות: באדיבות תנועת המרד בהכחדה
“בכל העולם, במדינות שבהן הכריזו על משבר אקלים והציגו תוכנית פעולה, זה קרה בעקבות לחץ של מועצות מקומיות. יש לנו כאזרחים יכולת להשפיע ברמה המקומית שהיא חשובה ומשמעותית.”
באירוע נכחו ארז אריאב, ראש מטה המאבק נגד הקמת תחנת הכוח בחדרה ואביעד סיני, חבר במועצת פרדס חנה כרכור.
אביעד נשא נאום והביע תמיכה בפעולה: “אין סיבה שלא נכריז על הנושא של משבר האקלים כאתגר שאנחנו מתכוונים לטפל בו, יש פה פעולות שעושים אבל צריך לעשות עוד”.
פעילי התנועות קוראים לראש המועצה הגר פני יגור ולשאר חברי המועצה להכריז על מצב חירום אקלימי ואקולוגי, ולהוביל תוכנית אקלים לצמצום פליטות גזי החממה והסתגלות לשינויי האקלים.
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-

דילוג לתוכן