נגד הטרדות מיניות: עובדי עיריית חדרה הצטרפו לתוכנית חמש שנתית ויעברו סדנאות בנושא

בשבוע שעבר, הושקה תכנית מקיפה, שנבנתה ומופעלת על ידי מנהלת אגף ההון האנושי דגנית זילבר, הממונה על מניעת הטרדות מיניות ברשות פרחיה ביטון הראל ונורית אברהם מאגף ההון האנושי. התכנית, שנועדה להעלות את מודעות העובדים לנושא הטרדות מיניות במקום העבודה, לנקוט באמצעי מניעה מקדימים, להביא את הוראות החוק והתקנון לידיעת כל עובדי ועובדות העירייה בכל הדרגים ולקיים פעולות הדרכה והסברה, נפתחה כאמור, בהרצאה להנהלת העירייה, שהועברה על ידי עו”ד יעל יופה חמד ממרכז סיוע למניעת הטרדה מינית חיפה. בהרצאה, שהתקיימה באולם הישיבות שבבניין העירייה, השתתפו ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, המוביל מאז כניסתו לתפקיד לפני 8 שנים, מגמה של אפס סובלנות לנושא ההטרדות המיניות, מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון ומנהלי האגפים.
עיריית חדרה פועלת מזה שנים בנחישות ובאפס סובלנות חוקית וניהולית למניעת הטרדות מיניות בסביבת העבודה, מתוך אחריות ערכית, לביסוס אקלים ארגוני וסביבת עבודה מכבדים ובטוחים המקדמים שוויון מגדרי לכל עובד ועובדת. זאת באמצעות העלאת המודעות לאפשרויות הפנייה והדיווח, למניעה אפקטיבית, מתן הגנה, ליווי וטיפול רגיש ומקצועי לעובד או לעובדת שהוטרדו, זאת  על ידי הממונה על מניעת הטרדות מיניות פרחיה ביטון הראל.
הטרדה מינית היא תופעה חברתית פסולה, פוגענית ולצערנו שכיחה, אשר פוגעת בערכי היסוד הבסיסיים ביותר של האדם, בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובשוויון בין המינים. במרץ 1998 נחקק בישראל החוק למניעת הטרדה מינית, החוק אוסר על הטרדה מינית והתנכלות כלפי כל אדם- גבר או אישה, בכל מקום ובכל מרחב. הטרדה מינית על פי החוק הינה עבירה פלילית, עוולה נזיקית וכן עבירת משמעת חמורה, כשהיא מתרחשת במקום העבודה.
החוק קובע כי למעסיק, האחריות למנוע הטרדה מינית באמצעים העומדים לרשותו. זאת מתוך ההבנה והתפיסה כי למנהלים ולהנהלה בארגון יכולת להשפיע באופן משמעותי על נורמות, תרבות ארגונית והתנהגות העובדים ובהצבת גבולות ברורים לגבי הראוי והפסול בארגון. בשל כך, במהלך השנה ובמסגרת התכנית החדשה, ישתתפו עובדי העירייה בסדנאות הסברה פרונטאליות ולומדה אינטרנטית מקצועית בנושא, ויכירו את תקנון החוק, המותקן בכל אגפי העירייה, זאת, למען סביבת עבודה בטוחה, מכבדת ונקייה מהטרדות מיניות לכלל העובדות והעובדים  תרבות ארגונית מכבדת ושוויונית.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן