קבינט הדיור אישר: למעלה מ-1000 יחידות דיור חדשות יוקמו בפיאצה בחדרה

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 26.06.2019, 16:03

המתחם צפוי לכלול 1,240 יחידות דיור, במקום כ-128 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרוייקט. הבינוי במתחם ישלב בניה מרקמית עד 8 קומות ומגדלים למגורים בני כ-20 קומות

הפיאצה בחדרה || צילום: דוברות העירייה

קבינט הדיור, בראשות שר האוצר משה כחלון, הכריז היום (רביעי, 26.6.19) על שמונה מתחמי התחדשות עירונית חדשים בנתניה, אשדוד, חדרה, אור יהודה וירושלים הכוללים 9,800 יחידות דיור. מתחמים אלו, עליהם המליץ מינהל התכנון, יקודמו במסלול המהיר של הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ”ל):

ביישובי בחברה הערבית , הכריז קבינט הדיור על תכניות בג’וליס, כפר רג’ר ואבו-סנאן הכוללות כ-5,300 יחידות דיור. 

שר האוצר ויו”ר קבינט הדיור משה כחלון: “אישור אלפי יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית באזורי ביקוש כמו ירושלים, אשדוד, נתניה וחדרה היא בשורה משמעותית, כמו גם המשך התכנון והפיתוח ביישובי החברה הערבית. נמשיך להקפיד על המשך עבודת קבינט הדיור גם בתקופת ממשלת המעבר, בתיאום מלא עם הייעוץ המשפטי, במטרה להמשיך את תנופת הבניה בדיור ותשתיות”

בחדרה אושר מתחם “חדרה- לב העיר-הפיאצה”, המצוי במרכז העיר, בליבה הגאוגרפי, ההיסטורי והתרבותי של העיר, על שטח כולל של כ-30 דונם. שטח התכנית גובל בצירים הראשיים של העיר: ציר הרברט סמואל מדרום, ציר הנשיא מצפון, רח’ רוטשילד ממזרח ושד’ הרצל ממערב.

המתחם צפוי לכלול 1,240 יחידות דיור, במקום כ-128 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרוייקט. הבינוי במתחם משלב בניה מרקמית עד 8 קומות ומגדלים למגורים בני כ-20 קומות. עוד מוצעת במתחם תוספת של שטחי תעסוקה, מוסדות ציבור ושטחים פתוחים, הנדרשים עבור האוכלוסייה הצפויה להתגורר בתחומו. במתחם קיימים גן יד לבנים וספריה עירונית אשר מהווים את המוקדים הציבוריים המרכזיים בשלד העירוני שישומרו ויחודשו במסגרת התכנית.


גם בנתניה הסמוכה אושר מתחם “נורוק טהון” בעיר, המצוי בתחום הרחובות טהון במזרח ונורוק במערב, במרכז העיר נתניה על שטח כולל של כ-25 דונם. המתחם צפוי לכלול כ-505 יחידות דיור, במקום 164 יחידות דיור ב- 10 מבני מגורים בני 4 קומות מעל קומת עמודים, שיפונו לטובת הפרוייקט.

התכנון המוצע עבור המתחם כולל בינוי של 10 קומות ועד מגדלים של כ-30 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת גם של שטחים למסחר הכוללים חזית מסחרית לרחוב טהון תוך חיזוק רחוב מזרחי-פנימי מקביל לחוף הים, בתי ספר, גני ילדים, שצ”פים מרכזיים, המהווים מוקד פעילות נגיש בממשק עם הרחוב, המגורים ומבני הציבור, שבילים להולכי רגל, וכן חיבור בציר מערב מזרח לים המיועד לתנועה שאינה ברכב.