מלחמת חתולים: מאכילי החתולים בשכונת קנדי באור עקיבא סופגים קריאות נגדם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מלחמת חתולים: מאכילי החתולים בשכונת קנדי באור עקיבא סופגים קריאות נגדם

-

מגדלור-פיד ♋

האכלת חתולי רחוב בשכונת קנדי. תושבת השכונה: “אוכל של חתולים אינו רעיל”

מיאו חתולה – לא נשמע להם טוב: תושבים בשכונת קנדי באור עקיבא טוענים כי מאכילי חתולי רחוב, המגיעים לשכונה, סופגים קריאות משפילות ולעיתים מנסים לגרשם תוך קריאות מאיימות.

פניות של תושבים על המתרחש בשכונה התקבלו לאחרונה באמצעות המסר האדום של מגדלור ניוז. 

בשכונת קנדי יש מספר גדול של חתולים, כמו גם בשאר העיר. תושבת קיסריה הסמוכה מפעילה בשנים האחרונות מערך של האכלת חתולי רחוב באור עקיבא, הכולל גם עיקורים וסירוסים של חתולים ומתן חיסון אחת לשנה. הנושא סוקר אצלנו בהרחבה.

תושבת השכונה סיפרה השבוע כי “הם מגיעים ומפזרים לחתולי הרחוב אוכל ולחלק מהשכנים זה מפריע. גם שכנה שגרה רחוק מפינת ההאכלה טוענת שהריח לא טוב, שהחתולים מזהמים את השכונה, שהנכדים שלה שמים בפה את האוכל של החתולים, או שהאוכל מלכלך את האבנים המשתלבות החדשות. טענות מוזרות”. 

תושבת נוספת מהשכונה מציינת “תושבים גרים רחוק מפינת האכלה ומתלוננים. אין סיכוי שהריח מגיע עד שם, שתשים לב מה הנכדים מכניסים לפה. אוכל של חתולים אינו רעיל, לעומת זאת דברים אחרים שהם עלולים לבלוע יותר מסוכנים. האבנים המשתלבות לא מתלכלכות כי האוכל הוא יבש, אין לו ריח חזק ואינו משאיר סימנים. לעומת זאת האבנים מתלכלכות הרבה יותר מהעצים שנושרים”.

היא הוסיפה: “לא מאכילים אותם בכניסה לבניינים אלא מאחורי הבניינים, החתולים אוכלים במשך חצי שעה לכל היותר ומתפזרים, הם לא מפריעים לאף אחד. לא תוקפים ולא מזיקים. זה נשמע לנו תירוצים”. 

האכלת חתולים בשכונת אורות בעיר || צילום ארכיון

את המפגשים בין המאכילים לבין תושבי השכונה, תיארה תושבת כי “הם צועקים על המאכילים, משפילים אותם, הם זוג מבוגר ורק רוצים להתפרנס בכבוד מעבר לאהבה הגדולה שיש להם לחתולים. מגיע אדם על קביים שלא קשור כלל לשכונה, מתערב, מאיים עליהם, ורוצה לתקוף אותם באמצעות הקביים שלו.  פנינו לעובדים קהילתיים שדאגו לגשר בין התושבים בזמן שיפוץ השכונה, וערכו מסיבות לרגל שיפוץ השכונה, אך גם חלקם התנהגו בצורה לא נעימה וצעקו על מאכילי החתולים ללכת ולא להאכיל כאן יותר. 

חובבי החתולים בשכונה מסבירים כי חתולים מרחיקים חרקים, נחשים, עכברים וחולדות.

דיירת בשכונה מספרת שבטיולים עם הילדים בערב היא רואה עכברים וחולדות שמטיילים באיזור בחצר האחורית של הבניין. “יש שם המון עשבים, בחלק הזה לא טיפלו, יש שם גם מקלט נטוש שאף אחד לא פתח שנים., אני בטוחה שאם לא היו כאן חתולים הבתים היו מלאים בחולדות ועכברים. החתולים פה בשכונה מטופלים ע”י וטרינר שמעקר ומסרס, אין להם מחלות. השכנים מאיימים להרעיל את החתולים, אם זה יקרה הם יצטערו על כך אחרי שיגיעו העכברים והחולדות לבתים, ואז כבר יהיה מאוחר”.

 

בעקבות הפחים המוטמנים באדמה שכבר הוצבו בכל העיר, אין לחתולים אפשרות להשיג אוכל. חתולים רבים נכנסו בעבר לפח מוטמן ללא יכולת לצאת. “אם לא היו מחלצים אותם, הם היו נמחצים למוות בפינוי האשפה במשאית הזבל”, אמרה חובבת חתולים בשכונה. 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן