הכינו מזגנכם לחורף: טיפים נכונים לתפעול המזגן לקראת הקור

הכינו מזגנכם לחורף: טיפים נכונים לתפעול המזגן לקראת הקור

-

מגדלור-פיד ♋

בקרוב נצטרך להעביר את המזגן שלנו ממצב קירור למצב חימום. מה צריך לעשות כדי להכין אותו לשימוש? על איזו טמפרטורה מומלץ לכוון את המזגן ואיך אפשר לחסוך בחשמל? נתי מקתם, מנהל תחום ההנדסה באלקטרה מיזוג אוויר עם עצות הזהב לתפעול המזגן בעונה הקרה:

ראשית, נעביר למצב חימום ע”י לחיצה על כפתור Mode עד שנראה סימן של שמש בתצוגה. נכוון לטמפרטורה של 30 מעלות, מהירות מאוורר גבוהה ונכוון את תריס יציאת האוויר כלפי מטה.

יש לשים לב כי פעולת חימום נורמלית של מזגן רגיל (לא בטכנולוגיית INVERTER) היא לסירוגין. עם הדלקתו, המזגן מחמם את החדר עד שהתרמוסטט מגיע לטמפרטורה הרצויה אז מפסיק את פעילות המזגן. לאחר פרק זמן מסוים, כשהתרמוסטט מרגיש ירידה בטמפרטורה, מתחדשת פעולת המיזוג וחוזר חלילה.

צילום: pixabay

לכן, מומלץ להפעיל את תכונת i feel לאחר שווידאתם כי המזגן פועל במצב חימום. כל שעליך לעשות הוא להניח את השלט הרחוק בקשר עין עם היחידה הפנימית וללחוץ על כפתור ה-i feel שבשלט הרחוק. פעולה זו תעביר את רגש הטמפרטורה מיחידת המזגן (המאייד) לשלט הרחוק ותשפר משמעותית את פעולת החימום של האזור המבוקש.

במצב חימום, יש לכוון את תריס יציאת האוויר של המזגן 45 מעלות כלפי מטה, מפני שהאוויר החם שמוציא המזגן עולה למעלה, לסירקולציה של אויר ומיזוג יעיל יותר של החדר.

על מנת לחסוך בחשמל, מומלץ לכוון את טמפרטורת המזגן ל-23-25 מעלות.

בחימום, כשהטמפרטורה בחוץ קרה באופן קיצוני, המזגן מבצע פעולה של הפשרה אוטומטית, זו פעולה תקינה של המזגן. אין לבצע שום פעולה בשלט בזמן זה, המזגן יבצע הפשרה למשך כעשר דקות ולאחריה ימשיך לפעול כרגיל. ביחידות מיני מרכזיות, במידה והנורה הירוקה מהבהבת כשהטמפרטורות אינן קיצוניות, יש לבדוק שהיחידה החיצונית איננה חסומה. אם היחידה החיצונית נקייה, יש לפנות לשירות הלקוחות של החברה ממנה נרכש המזגן.

כמו כן, מומלץ להזמין טכנאי מוסמך אחת ל-5 שנים לצורך בדיקת חיבורי החשמל של המזגן. עם הזמן, מוליכי החשמל המחוברים עם מהדקים למזגן עלולים להתרופף או להתייבש, דבר שעלול לגרום לזרם גבוה, שריפת מוליכים ואף לשריפת המזגן.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן