בזכרון יעקב עשו סקר בקרב העולים החדשים במושבה: מה הם צריכים?

במועצה מציינים כי לפני כחודשיים נפתח במושבה אולפן עברית לעולים הזכאים, כמו כן פועל גם מרכז מידע מטעם משרד הקליטה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בזכרון יעקב עשו סקר בקרב העולים החדשים במושבה: מה הם צריכים?

במועצה מציינים כי לפני כחודשיים נפתח במושבה אולפן עברית לעולים הזכאים, כמו כן פועל גם מרכז מידע מטעם משרד הקליטה

מגדלור-פיד ♋

עם הפנים לעולים: בישיבה השבועית של מנהלי המחלקות של המועצה המקומית זכרון יעקב ביום ראשון (9.1), דנו בנושא מענה הרשות לעולים החדשים. לישיבה הצטרפה חברת המועצה פנינה סולומון שמקדמת את נושא הסיוע, המענה והקליטה לעולים החדשים.

חברת המועצה סלמון הציגה תוצאות הסקר שערכה בקרב של כ-400 עולים חדשים שמתגוררים במושבה. מהסקר  ניתן היה ללמוד על מצבם, צרכים ואתגרים של עולים בתהליך הקליטה וההשתלבות גם לעולים חדשים וגם לעולים וותיקים יותר שלמרות מספר שנים לא מבוטל שעברו מאז עלייתם ארצה עדיין מתקשים להתנהל ולקבל מענה לשרותים השונים.

האתגרים קשורים להנגשת מידע לציבור, התנהלות מול גופים רשמיים שונים, תחושת הבדידות וחוסר מענים (שאף החמירו בתקופת המגפה).

מנהלי המחלקות יחד עם ראש המועצה הקשיבו לדבריה של חברת המועצה, שבעצמה עלתה מארה”ב לפני כ-15 שנה ומשמשת כיד עוזרת לעולים זכרונים בהתנדבות מלאה.

מתוך הישיבה בנושא העולים. צילום: דוברות המועצה

במועצה ציינו כי לפני כחודשיים נפתח במושבה אולפן עברית לעולים הזכאים, כמו כן פועל גם מרכז מידע מטעם משרד הקליטה (פעם בשבועיים). פעולות אלה ואחרות מובלות על ידי המחלקה לשירותים חברתיים. במחלקה יש גורמי מקצוע נוספים המסייעים רבות לעולים. בעקבות פניות תושבים נפתחה קבוצת עדכונים בשפה האנגלית (וואצאפ) מטעם המועצה להודעות דחופות וחשובות.

המועצה פעולת מול משרד הקליטה והעליה כדי לייאש בקרוב משרת  פרוייקטור לקליטת עליה בזכרון יעקב ואף תקצבה זאת לקראת תקציב 2022 . נשקלים צעדים נוספים שאמורים להנגיש את שירותי המועצה לתושבים החדשים.

ראש המועצה זיו דשא אמר: “עולים חדשים הם נכס יקר ערך למדינת ישראל ולזכרון יעקב. ראשית הציונות התבססה על תנועת העליה , ואכן זכרון יעקב שחוגגת 140 שנה להיווסדה היא מושבת עולים מבשרת גל העליה הראשונה לארץ ישראל.  המועצה תעשה את המיטב על מנת לסייע  לתושבים החדשים והאהובים להרגיש כאן רצויים ולחוש חלק ממשי מהקהילה ומהמושבה”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן